„TAK dla Piotrkowa” podpisało porozumienie

Views: 395

Troje radnych: Krystyna Czechowska, Jan Dziemdziora i Ludomir Pencia podpisali porozumienie, powołujące do życia klub radnych „TAK dla Piotrkowa”. Sygnatariusze nie wykluczają koalicji z żadną siłą polityczną w Radzie Miasta, chociaż jak sami mówią – najbliżej im do prezydenckiego „Razem dla Piotrkowa”. Przewodniczącym Klubu został Jan Dziemdziora.

W porozumieniu czytamy między innymi, że: „Dla skutecznej realizacji strategii zrównoważonego rozwoju Miasta Piotrkowa, konieczny jest trwały i stabilny układ koalicyjny w Radzie Miasta w kadencji 2018-2023. W tym celu postanawiamy rozpocząć rozmowy o współpracy, które będą podstawą przyszłej koalicji rządzącej”. – Porozumienie zawarliśmy po to, by mieć do siebie wzajemny szacunek, i dlatego zrobiliśmy to w formuje pisanej i parafowanej. Chcemy się porozumieć z organem, który zaproponuje nam wspólne rządzenie miastem. Nie określamy „z kim” jesteśmy gotowi rozważyć każdą opcję dla dobra miasta Piotrkowa. Nie wykluczamy żadnych wariantów i nie stawiamy warunków wstępnych. Jednak najbliżej nam chyba do prezydenckiego Klubu Radnych – powiedział w rozmowie z Piotrkowski24.pl Jan Dziemdziora, przewodniczący Klubu.

Przypomnijmy, że w Radzie Miasta prezydenckie „Razem dla Piotrkowa” ma 9 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 7 radnych, Koalicja Obywatelska – 4, a „TAK dla Piotrkowa” wprowadziło do rady 3 radnych.

       

Komentarzy: 7

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Jeszcze trwa stara kadencja a oni zawiązują nowy klub radnych??? Przeciez ich jeszcze nie powołano …
    Nie łapie się ryb przed siecią.

  2. Piłsudski takie osoby nazwał…. nie chcę być pozwany, więc nie powiem jak. Takie wystawianie się na przetarg jest po prostu żałosne. Panu P. już więcej nie uścisnę ręki!

  3. Liczy siesię dobro Piotrkowa . Pan Jan JEST Bardzo przyzwoitym i oddanym dzialaczem. Z własnych pieniądzy remontuje drobne naprawy czy lekkie inwestycje w infrastrukturę.
    Pelen Podziwu i Szacunku !!!!!!