RęcznoWydarzenia

Tablice informacyjne na Pilicy już są

Stanęły pierwsze tablice informacyjne na szlaku wodnym Pilicy na terenie gminy Ręczno. Wszystko to w związku z projektem dotyczącym rozwoju turystyki wodnej na terenie powiatu piotrkowskiego. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano wykonanie i montaż łącznie 16 tablic informacyjnych na rzece Pilicy na obszarze gminy Ręczno, Aleksandrów i Sulejów.

Przeprowadzenie inicjatywy zostało poprzedzone licznymi konsultacjami społecznymi z udziałem przedsiębiorców posiadających wypożyczalnie kajaków i zajmujących się agroturystyką oraz przedstawicielami władz gmin, na terenie których zostaną zlokalizowane tablice, a także z reprezentantami Lokalnych Grup Działania „Dolina Pilicy” i „BUD-UJ RAZEM”.

Ustalanie treści tablic informacyjnych odbywało się przy współpracy z Instruktorem Turystyki i Rekreacji PZKaj i jednocześnie Przodownikiem Kajakowym PTTK. Aby ułatwić turystom poruszanie się po rzece i zapewnić im bezpieczeństwo, na każdej tablicy informacyjnej został umieszczony kilometraż rzeki, miejscowość, w której obecnie znajduje się kajakarz, a także następne miejsce wodowania wraz z odległością i czasem niezbędnym do dopłynięcia.

W Gminie Ręczno tablice stanęły w okolicach Dęby Pysowej, Bąkowej Góry, Majkowic, Łęg Majkowskich, Łęg Ręczyński-Gajówka, Łęg Ręczyńskich-Placówka, Stobnicy-Trzy Morgi oraz Przewozu. Ulokowanie pozostałych tablic informacyjnych na terenie Gmin Aleksandrów i Sulejów zaplanowano na przyszły tydzień.

W ramach projektu są również przygotowywane broszury promujące zasoby przyrodnicze Doliny Rzeki Pilicy wraz z informacjami agroturystycznymi i miejscami ulokowania tablic informacyjnych na szlaku wodnym Pilicy. Zadanie jest realizowane przez Biuro Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych oraz Biuro Informacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!