GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Szkoły i przedszkola będą zamknięte

Rząd podjął decyzję, że przez najbliższe dwa tygodnie, wszystkie placówki oświatowe, tj. żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i uczelnie wyższe, będą zamknięte.

Jeszcze w czwartek i piątek (12 i 13.03) przedszkola i szkoły podstawowe będą zapewniały opiekę nad dziećmi, bez prowadzenia zajęć dydaktycznych. Od poniedziałku wszystkie placówki będą całkowicie zamknięte. Oznacza to, że rodzice mają 4 dni na to, by zorganizować opiekę swoim dzieciom.

Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działań dydaktycznych – od jutra. W przypadku dzieci i najmłodszych trudno jest znaleźć opiekę na dłuższy czas. Proponujemy, by szkoły dalej miały funkcję opiekuńczą, ale tylko w szczególnych przypadkach.

powiedział Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej

Rodzice dzieci z piotrkowskich szkół i przedszkoli już dziś otrzymali stosowne informację. Zdjęcie od mamy ucznia SP16, otrzymaliśmy na platformę messenger.

Co ważne, nakaz zamknięcia szkół, przedszkoli, żłobków czy uczelni dotyczy wszystkich placówek oświatowych – zarówno tych publicznych, jak i prywatnych.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close