Fot. Monika Włudarska

Swojsko, sielsko i cyklicznie

Views: 616

W niedzielne popołudnie przez malownicze tereny gminy Aleksandrów przejechała grupa rowerzystów, biorąca udział w rajdzie rowerowym Poznajemy nasz region. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów Jesteśmy Razem. Wszyscy uczestnicy na starcie rajdu otrzymali czapeczki, kamizelki i opaski odblaskowe. Rowerzystów przywitał Michał Małecki, prezes zarządu stowarzyszenia.

Trasa prowadziła przez kilka miejscowości, m.in. Rożenek, Ciechomin, Siucice, Wolicę, Starą i Dąbrówkę. Z rowerowego siodełka cykliści, którym nie straszny był deszcz, mogli podziwiać szczyt Diablej Góry, przydrożne kapliczki i poznawać piękno małej ojczyzny. Po zakończeniu, na uczestników rajdu czekały gorące kiełbaski i konkursy z cennymi nagrodami. W konkursach o tematyce historycznej głównymi nagrodami były dwa rowery. Na zakończenie imprezy Małecki podziękował członkom stowarzyszenia oraz wolontariuszom za pracę, jaką włożyli w organizację imprezy. Zaprosił także uczestników rajdu na Folk Festiwal, który odbędzie się 5 sierpnia na boisku szkolnym w Aleksandrowie. Podczas imprezy wystąpią liczne zespoły ludowe, będzie też można skosztować regionalnych przysmaków, a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Piękni i Młodzi.

Komentarzy: 13

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Gościu, czy wiesz już jak ma się Pani Ela? Przepraszam. Czy wiesz jak doszło do kolizji, bo wersji wyimaginowanych krąży milion??? Pytam, ponieważ byłeś zainteresowany to być może coś wiesz.

 1. Imprez a imprez. Jeden przez drugiego organizujeorganizuje, a Mamrot powinien być madry i gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta i wystartowac na wojta.

  1. Z cukru chyba nie jesteś, a skoro dostaliscie tyle prezentów na początek to było czym ochronić plecy i głowę.pielgrzymów idacym na Jasna Górę tez nikt nie otwiera remizy bo pada tylko idą w deszczu.

   1. Sek w tym, iż remizy była otwarta, tylko nie wiadomo czemu zaraz ktoś specjalnie zamknął. … i oglądał finał mistrzostw w remizie..
    PS. Ciekawe kto zakupił taki telewizor?
    Z jakich to funduszy 😉.?

   2. O jejku, jejku! Tyle prezentów rozdali? W przyszłym roku też, chcę być uczestnikiem takiego rajdu i mam nadzieję, że przy dobrym szczęściu, bez żadnego wysiłku uda mi się wygrać nagrodę.