Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Sukcesy piotrkowian w Baku

Dwa medale wywalczyli młodzi piotrkowscy sportowcy podczas XV Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w azerskim Baku. Mateusz Górny wywalczył złoty, a Wiktoria Guść brązowy medal.

Jako pierwsza na podium stanęła piotrkowska pływaczka. Wiktoria zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym pokonując ten dystans w czasie 2:02.36. Z kolei Matusz Górny, wraz z innymi reprezentantami Polski, wywalczył złoty medal w tzw. sztafecie szwedzkiej. Lekkoatletyczna konkurencja polega na przebiegnięciu przez czterech zawodników dystansów kolejno 100+200+300+400 m. Piotrkowianin pobiegł w niej na pierwszej zmianie.

Zarówno dla Wiktorii, jak i Mateusza oba medale to najważniejsze sukcesy w dotychczasowej karierze.

XV Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy to największe takie zawody dla młodzieży na naszym kontynencie. W Baku rywalizacji 4000 zawodników z 50 państw. Festiwalowi patronuje MKOL, a impreza organizowana jest z zachowaniem najważniejszych elementów ceremoniału olimpijskiego.