Piotrków TrybunalskiSportWydarzenia

Piotrkowscy sportowcy nagrodzeni

Teatr Wielki w Łodzi stał się we wtorek (11 lutego) areną wielkiego sportu. Ponad stu młodych sportowców z województwa łódzkiego i ich trenerzy wzięli udział w Gali Sportu Młodzieżowego, podczas której nagrodzeni zostali mistrzowie Polski z ubiegłego roku w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich multimedaliści – między innymi Wiktoria Guść, pięciokrotna mistrzyni Polski juniorów młodszych w pływaniu, reprezentantka klubu Delfin Piotrków.

Na galę zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych: zawodniczki, zawodnicy i drużyny sportów zespołowych – Mistrzowie Polski wśród młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w 2019 r. W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 86 zawodniczek i zawodników oraz 16 trenerów multimedalistów, a także 4 drużyny i 6 trenerów tych drużyn. Wyróżnienia otrzymali również przedstawiciele 10 klubów z województwa łódzkiego, które to kluby uzyskały wysoki wynik punktowy w klasyfikacji klubowej tzw. Systemu Sportu Młodzieżowego.

– Nie mam wątpliwości, że wśród nagrodzonych na dzisiejszej Gali są przyszli mistrzowie świata, Europy, może i mistrzowie olimpijscy. To, że nagradzaliśmy zawodników tak wielu klubów z całego regionu, to znak, że sport młodzieżowy w regionie jest harmonijnie wspierany – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Nagrodę marszałka otrzymali między innymi:
Bartosz Skóra zawodnik AKS Piotrków Trybunalski
Wiktoria Guść z UKS Delfin Piotrków Trybunalski
Oskar Jamorski z UKS Snikers Rękoraj

Szczególne podziękowania za wysoki  wynik w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego w 2019 r. otrzymało 10 klubów, wśród nich znalazł się AKS Piotrków.

Pełna lista wyróżnionych znajduje się pod linkiem: mistrzowie

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!