Artykuł partnerskiArtykuły SponsorowaneNadchodzące wydarzenia

Suche igłowanie a akupunktura – jakie są różnice?

Od setek lat wypróbowywane z powodzeniem w medycynie tradycyjnej dwa zabiegi sprzedawane są masom: akupunktura oraz suche igłowanie. Te dwa stosowane odpowiednio zabiegi, od czasów antycznych do dziś są wysoce efektywne w przywracaniu naturalnej równowagi w organizmie. Jednakże prawdą jest, że te dwie terapie mają subtelne, ale jednak ważne różnice, o których warto wiedzieć.

Czym jest akupunktura?

Akupunktura jest stosowaną od wieków metodą stymulacji wybranych miejsc znajdujących się w ciele. Stymulując określone punkty akupunktury, można poprawić samopoczucie i ogólny stan zdrowia człowieka. W czasie zabiegu metalowe igły są mocno wbić w skórę na różnych punktach, często wielokrotnie w celu wzmocnienia działania. Mogą one być również ruchome wywołując wyraźne znieczulenie. Akupunktura stała się popularna prosto z Chin, gdzie powstała i ciągle jest stosowana.

Czy to bezpieczne?

Chociaż akupunktura wywodzi się z Chin, polecana jest jako bezpieczny sposób leczenia pacjentów przez lekarzy medycyny tradycyjnej. Jeśli wykonuje się ją prawidłowo i w profesjonalny sposób, nie można się obawiać skutków ubocznych. Ogólnie, akupunktura nie daje żadnych skutków ubocznych, a jedynymi skutkami niepożądanymi są czasami niewielkie, krótkotrwałe bóle.

Czym jest suche igłowanie?

Suche igłowanie to rodzaj leczenia, w którym specjalne igły są wprowadzane do skóry pacjenta bez pomocy żadnych substancji i innych substancji. Po wprowadzeniu igieł specjalista stymuluje określone obszary. Z reguły igły używane do suchego igłowania sięgają 0.5-1.5 mm. Długość tego bardzo drobnego narzędzia wystarcza do pobudzenia funkcji układu nerwowego i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suche igłowanie może być stosowane jako terapia przy różnych chorobach i schorzeniach.

Czy suche igłowanie jest bezpieczne?

Tak, suche igłowanie jest bezpieczne i bezbolesne. Prawie żaden z pacjentów nie odczuwa bólu w trakcie owego zabiegu. Zaletą tej metody jest to, że używane są drobne igły, które nie uszkadzają skóry a jedynie wywołują, zdecydowaną, ale przyjemną stymulację. Oprócz tego suche igłowanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych ani nie narusza naturalnego funkcjonowania organizmu. Dlatego suche igłowanie jest tak bezpieczne.

Kto może skorzystać z akupunktury lub suchego igłowania?

Akupunktura i suche igłowanie to sprawdzone i bezpieczne metody leczenia, ale jednak mają swoje ograniczenia. Akupunktura i suche igłowanie nie są zalecane dzieciom poniżej dziesięciu lat, ani kobietom w ciąży. Nie są one również zalecane dla osób mających problemy z hemoroidami, problemami autoimmunologicznymi, infekcjami skóry lub innymi chorobami ogólnoustrojowymi. Każdy pacjent powinien poinformować przed leczeniem o swojej ogólnej kondycji i czy jest w stanie poddać się tego rodzaju terapii.

Różnice między akupunkturą a suchym igłowaniem

O ile obie metody leczenia działają na tę samą zasadę, mają subtelne, ale znaczące różnice. Najważniejszą z nich jest to, że stosowane igły są znacznie dłuższe w akupunkturze i bardziej inwazyjne. W suchym igłowaniu, gdzie używa się drobnych igieł, główny nacisk kładziony jest na samą stymulację, w czym główny nacisk jest kontrolowanie przepływu energii w ciele. Oczywiście obie techniki mają swoje wady i zalety i żadna nie jest lepsza od drugiej bez względu na przypadki.

Podsumowanie

Akupunktura i suche igłowanie są skutecznymi metodami leczenia, które można łatwo zastosować do różnych przypadków. Choć obie techniki służą temu samemu celowi, ważne jest, by znać różnice między nimi. Gdy już wybierzemy odpowiednią terapię, możemy mieć pewność, że otrzymamy najlepsze efekty. Ostatecznie, jakość i skuteczność terapii jest ważna dla osiągnięcia pozytywnego wyniku.

Artykuł powstał przy współpracy z https://rehabplus.pl/

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!