Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Strażacy wstępnie podsumowali wichurę

Strażacy z Komendy Miejskiej państwowej straży pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim wstępnie podsumowali czwartkową wichurę. Na godzinę 14: 30 zanotowano 95 zdarzeń.

Powiat i miasto Piotrków Trybunalski

– To między innymi 17 uszkodzonych budynków mieszkalnych i 32 budynki gospodarcze. W akcji ratunkowej brało udział w sumie 45 zastępów, to jest 260 strażaków. – Informuję mł. bryg. Wojciech Pawlikowski Rzecznik Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Piotrkowie Trybunalskim. – Najgorsza sytuacja była w miejscowości Sierosław w gminie Moszczenica. Kilka interwencji zanotowaliśmy także w Rękoraju. W obu tych miejscowościach wiatr powalił słupy średniego napięcia. Strażacy interweniowali także w Wolborzu oraz w miejscowości Psary Witowskie. W Piotrkowie Trybunalskim strażacy prowadzili działania między innymi na ulicy Dmowskiego, na budynku w którym znajduje się młyn przy ulicy Słowackiego, a także w okolicy Hali Targowej przy Sienkiewicza. – Dodaje rzecznik PSP.


Sytuacja nieco się uspokoiła, chociaż cały czas wiele, dlatego interwencji cały czas przybywa. Strażacy na bieżąco starają się jeździć do wszystkich zgłoszeń. Starosta Piotr Wojtysiak powołał Zespół Zarządzania Kryzysowego, który obradował w Sierosławiu, gdzie jak wspominaliśmy, sytuacja jest najgorsza.

Łódzkie:

Blisko 1345 razy interweniowali strażacy w województwie łódzkim, usuwając skutki gwałtownej wichury, która przetoczyła się nad naszym regionem. Ponad 300 budynków jest uszkodzonych. Obecnie straż pożarna oraz służby energetyczne zabezpieczają m.in. uszkodzone dachy budynków. Na ten moment 51 tys. gospodarstw domowych pozostaje bez prądu. Usuwane są również konary i przewrócone drzewa z dróg publicznych.

Silny wiatr będzie się utrzymywał jeszcze do niedzieli. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność, zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez podmuchy wiatru, tworząc zagrożenie dla innych ludzi oraz pozostanie w domach.

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!