Wydarzenia

Straż pożarna i energetyka podsumowały straty po wichurze

Jeszcze tysiąc gospodarstw domowych w powiecie piotrkowskim pozostaje bez prądu. Wiatr zrywał linie energetyczne i łamał słupy średniego napięcia. Strażacy skutki wichury usuwali do rana. Do stanowiska kierowania PSP w Piotrkowie wpłynęło niemal 80 zgłoszeń.

Wichura nie oszczędziła zarówno słupów jak i linii energetycznych. Jak informuje Bożena Matuszczak-Królak z PGE, sytuacja ulega poprawie na całym obszarze działania łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja. – Wczoraj do późnych godzin nocnych i dziś od rana pracują wszystkie brygady techniczne, usuwając skutki wczorajszych wichur. Obecnie bez dostaw energii elektrycznej w powiecie piotrkowskim i radomszczańskim pozostaje ok. 1 tysiąca odbiorców, w części gmin: Grabica, Wola Krzysztoporska, Moszczenica i  Radomsko. Prognozujemy, że dziś do końca dnia awarie zostaną usunięte – mówi w rozmowie z Piotrkowskim24 przedstawicielka PGE.

Przypomnijmy, że w poniedziałek wieczorem bez zasilania pozostawało ponad 5 tysięcy gospodarstw domowych.

Do stanowiska kierowania Państwowej Staży Pożarnej wpłynęło 79 zgłoszeń. Wiatr uszkodził 1 budynek mieszkalny (Lubiatów), oraz 5 gospodarczych (Kłudzice – całkowicie zerwany dach z garażu, Boryszów, Przygłów, Praca i Lubiatów). Ponadto zanotowano 9 interwencji związanych z zabezpieczeniem zerwanych linii energetycznych oraz usuwali 64 wiatrołomy czyli powalone drzewa i zerwane konary.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x