GminyPiłka nożnaSport

Spotkanie w sprawie sytuacji finansowej i prawnej spółki GKS Bełchatów

Z inicjatywy Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., w siedzibie PGE GiEK odbyło się spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji finansowej oraz prawnej GKS Bełchatów S.A.

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli zarządu PGE GiEK, uczestniczyły władze miasta Bełchatowa, przedstawiciele zarządu i rady nadzorczej spółki GKS Bełchatów, reprezentacja współwłaściciela spółki – EKS Skra Bełchatów, przedstawiciele Klubu Kibica oraz reprezentacja strony związkowej z KWB Bełchatów.

Intencją organizacji spotkania było zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami na temat kondycji finansowej spółki, a także prawnymi aspektami dotyczącymi wyjścia z trudnej sytuacji, o jakiej spółka poinformowała w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie klubu GKS Bełchatów.

W trakcie spotkania uczestnicy dyskutowali na temat możliwości wyjścia z obecnego kryzysu GKS Bełchatów. – GKS Bełchatów od początku funkcjonowania, a więc od 1977 roku, wspierany był przez bełchatowską kopalnię, a w latach późniejszych także przez elektrownię i spółki zależne. Spółce PGE GiEK zawsze zależało na utrzymaniu potencjału sportowego klubu, który oprócz pierwszej i drugiej drużyny zawodowej, skupia setki młodych adeptów zarówno piłki nożnej, jak i sekcji zapaśniczej. Na bieżącą działalność klubu tylko od ubiegłego roku PGE GiEK przeznaczyła 3 mln zł. Dodatkowo na działalność Akademii GKS Bełchatów PGE Polska Grupa Energetyczna przeznaczy do końca bieżącego roku 1 mln 800 tys. zł.  – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka  Konwencjonalna. – Niezależnie od decyzji odnośnie dalszego funkcjonowania spółki akcyjnej GKS Bełchatów, PGE GiEK będzie dążyć do zapewnienia wsparcia działalności sportowej lokalnych klubów, stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność promującą sport i aktywność fizyczną – dodał Andrzej Legeżyński.

GKS „Bełchatów” S.A. informuje jednocześnie, iż z uwagi na sytuację Spółki, podjęta została decyzja o rezygnacji z udziału pierwszej drużyny „Brunatnych” w rozgrywkach eWinner 2 Ligi w rundzie wiosennej obecnego sezonu. W najbliższym czasie mają zapadać kolejne decyzje dotyczące przyszłości klubu, który nie będzie już funkcjonował w dotychczasowym formacie.

– Aby historia klubu ze Sportowej była nadal pisana, podjęte zostały pewne kroki i szerokie rozmowy z wieloma podmiotami, aby od sezonu 2022/23 GKS Bełchatów był ponownie reprezentowany przez pierwszy zespół – powiedział p.o. Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., Szymon Serwa. Przed wszystkimi, którzy dobrze życzą klubowi, jest wystarczająco dużo czasu, aby w tym przełomowym momencie odpowiednio zadbać o kontynuację blisko 45-letniej tradycji „biało-zielono-czarnych” – dodał Szymon Serwa.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!