GminyWażne wiadomościWydarzenia

PGE GiEK kontynuuje współpracę ze Stowarzyszeniem EKS Skra Bełchatów

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów. Wsparcie przeznaczone zostanie na bieżącą działalność sportową stowarzyszenia ze szczególnym uwzględnieniem promocji sportu wśród dzieci i młodzieży.

Podpisana umowa sponsoringowa obowiązywać będzie do końca 2024 roku. Zakłada wsparcie działalności Stowarzyszenia na rzecz promocji aktywności fizycznej wśród młodszych mieszkańców regionu, a także lokalnej społeczności. PGE GiEK jako „Mecenas bełchatowskiego sportu”, wspiera m.in. rozwój aktywności fizycznej młodych zawodników, którzy trenują w juniorskich sekcjach siatkówki oraz pływania. Dzięki środkom pozyskanym od spółki, stowarzyszenie będzie organizowało również zawody sportowe i pikniki dla wszystkich bełchatowian.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest istotną spółką na energetycznej mapie Polski. Oprócz najważniejszej misji, jaką jest produkcja energii elektrycznej dla milionów gospodarstw domowych, skutecznie realizuje również działania wspierające życie lokalnych społeczności. Zawarta umowa jest tego najlepszym dowodem – mówi Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Społeczna odpowiedzialność to coś więcej niż jednorazowe działania sponsoringowe. To długoletnie, konsekwentne budowanie relacji, tak wewnątrz firmy, jak i z jej otoczeniem. Jest elementem strategii firmy, dlatego w codziennej pracy łączymy realizację celów biznesowych z działaniami, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby społeczności, w której funkcjonują oddziały naszej spółki – dodał Zbigniew Kasztelewicz.

Stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów działa na terenie Bełchatowa od 93 lat. Zrzesza w sumie 200 sportowców amatorów w sekcji pływackiej i siatkarskiej. Jest ponadto właścicielem klubu siatkarskiego KPS Skra Bełchatów.

PGE GiEK równolegle ze swoją działalnością podstawową, jaką jest wydobycie węgla brunatnego oraz produkcja energii elektrycznej i ciepła, angażuje się w działania wspierające lokalne społeczności, wśród których funkcjonuje. Tylko w 2023 roku we wsparcie projektów społecznych w lokalizacji bełchatowskiej spółka zainwestowała ponad 7 mln zł.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!