GminySiatkówkaSportWażne wiadomościWydarzenia

PGE GiEK sponsorem strategicznym Skry Bełchatów

W nadchodzącym sezonie siatkarskim sponsorem strategicznym Skry Bełchatów będzie spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) z Grupy PGE. Nawiązana współpraca jest kontynuacją wieloletniego sponsoringu tytularnego PGE Polskiej Grupy Energetycznej, dzięki której od lat realizowana jest promocja bełchatowskiego sportu na krajowych i międzynarodowych arenach.

Zawarta umowa dotyczy sponsoringu Klubu Piłki Siatkowej SKRA Bełchatów i obejmuje wsparcie dla pierwszej drużyny, która występować będzie pod nazwą PGE GiEK Skra Bełchatów. Dzięki sponsoringowi PGE GiEK jednego z najlepszych siatkarskich zespołów w Polsce, Bełchatów wciąż będzie jednym z najważniejszych miejsc na mapie polskiej siatkówki aktywnie promując tę dyscyplinę. Stabilność finansowa klubu pozwoli także mieszkańcom regionu na rozwijanie sportowych pasji i zainteresowań, w tym również dzieci i młodzieży aktywnie uczestniczącej w wydarzeniach lig siatkarskich.

Drużyna PGE GiEK Skra Bełchatów jest najbardziej utytułowaną drużyną męskiej siatkówki w Polsce i w Europie. Jest też silnie i historycznie związana z marką PGE, posiadającą znaczący potencjał promocyjny. Podpisanie umowy to wartość dla regionu i jego promocji poprzez sport. Sponsorowanie drużyny jest dla nas nie tylko sposobem na wspieranie siatkówki, ale również okazją do zacieśnienia więzi z lokalną społecznością. Bełchatowski klub od lat wzbudza pozytywne emocje wśród mieszkańców, w tym pracowników Spółki. Wierzymy w potencjał bełchatowskiej drużyny i cieszymy się, że możemy być częścią jej sportowych sukcesów – podkreśla Sławomir Podkówka reprezentujący zarząd spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Podpisanie umowy sponsoringowej ze spółką o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki jest dla klubu bardzo ważnym krokiem. Szczególnie teraz, gdy Skra jest na początku nowej drogi. Współpraca z PGE GiEK pozwoli nam przede wszystkim działać stabilnie, realizować założone cele i funkcjonować transparentnie. Jestem przekonany, że skuteczne działania klubu, wyniki sportowe oraz wsparcie, na które możemy liczyć ze strony kibiców, sprawią że PGE GiEK osiągnie satysfakcję z aliansu ze Skrą – zapewniaRadosław Marzec, p.o. prezesa zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

PGE GiEK Skra Bełchatów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn siatkarskich w XXI wieku w Polsce i w Europie. W ciągu 23 sezonów bełchatowska drużyna budowała swoją renomę w świecie sportu, zdobywając przy tym dziewięciokrotny tytuł Mistrza Polski oraz siedmiokrotnie Puchar Polski, dwukrotnie klubowe wicemistrzostwo świata oraz brązowy medal tych rozgrywek. Siatkarze czterokrotnie sięgali po medale rozgrywek Ligi Mistrzów. Przez lata w Skrze Bełchatów występowały największe gwiazdy polskiej i zagranicznej siatkówki, m.in. Mariusz Wlazły, Stephane Antiga, Bartosz Kurek, Karol Kłos czy Michał Winiarski.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!