Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

PGE musiało pilnie wymienić słup przy Słowackiego

Kierowca prawdopodobnie samochodu osobowego uderzył w słup energetyczny w okolicy skrzyżowania ulic Słowackiego i Zamenhofa w Piotrkowie. Konstrukcja niebezpiecznie przechyliła się na jezdnię. Wyglądało to tak, jakby słup miał się przewrócić na ulicę. Późnym wieczorem interweniowały brygady z PGE i latarnia została wymieniona.

Do uderzenia w słup musiało dojść w czwartek (23.11) po południu. Piotrkowska policja nie otrzymała zgłoszenia o kolizji. Faktem jednak jest, że słup był uszkodzony i pochylony na jezdnię. Ponadto silny wiatr powodował zaniepokojenie przechodniów. O tym, że słup jest uszkodzony powiadomiono strażaków i policję. Strażacy po kontakcie z PGE nie podjęły interwencji, ponieważ energetycy zobowiązali się do natychmiastowej wymiany słupa na nowy.

Jeszcze tego samego wieczoru, ekipa remontowa z PGE przystąpiła do wymiany słupa. Prace zakończyły się w piątek rano. – To nie jest robota na 5 minut. Musieliśmy odłączyć zasilanie, wyjąć uszkodzony słup, przy pomocy specjalnego wysięgnika zainstalować nowy, zagęścić grunt, zamontować instalację i przywrócić zasilanie – mówi Andrzej Murawski z PGE Dystrybucja w Łodzi.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!