Fot. Google

Śmiertelne potrącenie rowerzystki

Views: 888

37-letnia rowerzystka poniosła śmierć na miejscu, po tym jak potrącił ją samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w sobotę wczesnym popołudniem w Czarnocinie.

Do zdarzenia doszło o godz. 14.20 w miejscowości Czarnocin na ul.Głównej. Za wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego kierująca rowerem wyjechała z drogi podporządkowanej wprost pod koła samochodu toyota kierowanego przez 57-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. Na skutek zderzenia rowerzystka poniosła śmierć na miejscu. Kierowca toyoty był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalali świadków zdarzenia.  Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają piotrkowscy policjanci.

Policjanci przypominają!

Rowerzyści tak jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W konfrontacji z samochodem nie mają żadnych szans. Podobne wypadki zazwyczaj mają tragiczny finał. Dlatego tak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na odzieży oraz właściwe zachowanie na drodze. Nie respektowanie pierwszeństwa przejazdu lub nagłe niesygnalizowane manewry mogą doprowadzić do tragedii na drodze.

Komentarzy: 3

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *