GminySulejówWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Samorządy wspierają policję i WOPR

Na zabezpieczenie dodatkowych patroli policji i wsparcie pracy ratowników wodnych, samorząd powiatu piotrkowskiego, sulejowskiego i wolborskiego, przeznaczył w swoim budżecie pieniądze, które otrzyma piotrkowska policja i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Swoją cegiełkę dołożyły samorządy Wolborza i Sulejowa.

Stosowne porozumienia podpisali dziś starosta Piotr Wojtysiak i wicestarosta Dariusz Magacz z Komendantem Miejskim Policji w Piotrkowie inspektorem Krzysztofem Dąbrowskim oraz prezesem i wiceprezesem Rejonowego WOPR – Januszem Ciechanowskim i Robertem Ślązakiem. WOPR otrzyma dotację w wysokości 10 000 złotych, natomiast policja na patrole ponadnormatywne 8 400 tysiąca złotych.

– Z myślą o mieszkańcach oraz gościach ziemi piotrkowskiej corocznie wspieramy służby mundurowe, czyli policję i strażaków. Dziś jednak w szczególności wspieramy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Komisariat Wodny Policji w Barkowicach Mokrych. Dzięki wsparciu samorządu powiatowego, ratownicy będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających zarówno nad Zalewem Sulejowskim jak i Zalewem Cieszanowickim. Dodatkowo podobne porozumienie podpisały samorządy gminy z Łęk Szlacheckich, Gorzkowic i Rozprzy – mówił starosta Piotr Wojtysiak. – Myślę, że wszyscy wypoczywający na ziemi piotrkowskiej, mogą się czuć bezpieczniej, chociaż jak zawsze apeluję o rozsądek podczas wypoczynku nad akwenami – mówił starosta.  

Gmina Wolbórz przekazała ze swojego budżetu 4 000 zł dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 4 800 zł dla Posterunku Policji Wodnej. – Każdy wypoczywający na urlopie chce czuć się bezpiecznie, szczególnie nad wodą, dlatego od lat wspieramy służby działające nad wodami Zalewu Sulejowskiego. Linię brzegową Gminy Wolbórz nad zbiornikiem odwiedza przecież mnóstwo gości z całej Polski, chcemy aby czuli się u nas bezpiecznie.  – powiedział Dymitr Jędryka, z-ca Burmistrz Wolborza.

Z kolei samorząd Sulejowa na dodatkowe partole nad Zalewem przekazał 4 200 złotych. – Od kilku lat podpisujemy takie porozumienia i jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy. Bezpieczeństwo nie ma ceny, więc to zawsze są dobrze wydane pieniądze – podsumował Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

Służby pełnione będą zarówno na zbiorniku wodnym, jak i na terenie przyległym do zalewu. – Do pełnienia służby na wodzie zostali wyznaczeni wyspecjalizowani funkcjonariusze z piotrkowskiej jednostki policji, a do nich dołączą policjanci z Opoczna. Mundurowi do dyspozycji posiadają dwie łodzie motorowe. Wsparciem na lądzie będą patrole zmotoryzowane i rowerowe. Będą również zaplanowane wspólne działania służb, gdzie łączone patrole policyjne, wraz ze strażakami Straży Pożarnej oraz Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W sezonie letnim będą również prowadzone działania z Polskim Związkiem Wędkarskim – zapowiedział Komendant Miejski Policji w Piotrkowie insp. Krzysztof Dąbrowski.

Chciałbym podziękować staroście Piotrowi Wojtysiakowi i włodarzom gminy Wolbórz, Sulejów, Gorzkowice, Łęki Szlacheckie oraz Rozprza, za dofinansowanie jakie każdego roku na rzecz bezpieczeństwa, które jest dla nas czynnikiem najważniejszym, przekazują te samorządy. Pozwoli nam to realizować nasze cele statutowe. Jesteśmy stowarzyszeniem, który utrzymuje się tylko takich dofinansowań. Te pieniądze są przeznaczone na zakup paliwa, modernizację i remonty łódek – mówił Janusz Ciechanowski, prezes WOPR w Piotrkowie. – Miniony sezon był trudny ze względu na to, że na Zalewie Sulejowskim były 2 wypadki śmiertelne – jeden po stronie Tomaszowa, a jeden po naszej. Z kolei na Zalewie Cieszanowickim, gdzie patrolujemy i stacjonujemy już od 8 lat, nie wydarzył się żaden wypadek – dodał prezes WOPR. 

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: