Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Samorządy odebrały symboliczne czeki na budowę hal z programu Olimpia

Posłanka Małgorzata Janowska w towarzystwie wiceministra sportu wręczyła przedstawicielom miast i gmin regionu, symboliczne czeki na budowę lekkich hal sportowych, współfinansowanych z rządowego programu Olimpia.

– Przeszło 17 milionów złotych dofinansowania na budowę wielofunkcyjnych hal sportowych trafi do szkół z powiatu piotrkowskiego – poinformowała podczas piątkowej konferencji prasowej posłanka Małgorzata Janowska. – W sumie z programu skorzysta osiem placówek, głównie z powiatu piotrkowskiego. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Olimpia, zakładającego powstanie tego typu obiektów we wszystkich polskich gminach – mówiła parlamentarzystka. – Sądzę, że dla wszystkich samorządowców, którzy odbierają dziś te symboliczne czeki, to jest bardzo dobry dzień, bowiem są pieniądze na budowę hal sportowych, tak by młodzi ludzie mogli rozwijać się przez sport – dodała M.Janowska.

Wielofunkcyjne hale sportowe powstaną przy następujących placówkach na ziemi piotrkowskiej:

  • Szkoła Podstawowa im. M.Kampradt w Jarostach, gmina Moszczenica (dofinansowanie: 2 650 000 zł),
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim (2 420 000 zł),
  • Szkoła Podstawowa w Proszeniu, gmina Wolbórz (1 919 999 zł),
  • Szkoła Podstawowa w Komornikach, gmina Wolbórz (1 370 000 zł),
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uszczynie, gmina Sulejów (2 150 000 zł),
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach, gmina Wola Krzysztoporska (2 260 000 zł).

Pani posłanka Janowska, intensywnie zabiegała o to, żeby jak najwięcej środków finansowych spłynęło na infrastrukturę sportową do regionu Piotrkowa Trybunalskiego, ale nie tylko do miasta, ale i całego regionu. Program budowy hal, jest największym po 1989 roku programem infrastruktury sportowej. Nigdy tak dużego, o takiej skali programu nie było. Blisko 2 miliardy złotych przeznaczonych jest na budowę hal – mówił wiceminister sportu Arkadiusz Czartoryski. – Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z programem, który w zupełności nasyci terytorium całego kraju halami sportowymi. Jeżeli któryś samorząd na warunki do tego, żeby postawić taką halę i prawidłowo wypełni wniosek, to ta hala jest dofinansowana przez Ministerstwo Sportu – mówił w Piotrkowie wiceszef tego resortu.  

Z hali sportowej cieszą się także w powiecie piotrkowskim. – Oczywiście, jak najbardziej hala sportowa nam się przyda – mówi Mirosława Kaczmarek-Michalak, dyrektorka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa Bujnach. – Z racji tego, że my kształcimy młodzież w kierunkach mundurowych, policja, wojsko i straż pożarna, więc to są kierunki, gdzie młodzież musi tą tężyznę fizyczną w godnych warunkach zdobywać. Na pewno w 100 procentach wykorzystamy ją w sposób  bardzo racjonalny, z korzyścią głównie dla młodzieży – dodała.  

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!