Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ruszyły konsultacje w sprawie budowy nowej hali sportowej

W Urzędzie Miasta z inicjatywy prezydenta Juliusza Wiernickiego odbyło się spotkanie koncepcyjno-robocze z przedstawicielami piotrkowskich środowisk sportowych i lokalnego biznesu dotyczące planów budowy w naszym mieście nowej hali widowiskowo- sportowej.

Podczas rozmów dyskutowano na temat różnych aspektów związanych z realizacją projektu, w tym możliwości lokalizacyjnych na terenach pomiędzy obwodnicą Miast Partnerskich a ulicą Reagana. Szczególną uwagę poświęcono analizie potencjalnych korzyści płynących z tej lokalizacji oraz wpływu na rozwój infrastruktury miejskiej.

Ważnym punktem spotkania były również kwestie finansowe związane z inwestycją. Omówiono różne modele montażu finansowego oraz możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację projektu. Przedstawiciele środowisk sportowych oraz biznesu podkreślali konieczność stworzenia infrastruktury towarzyszącej, która zwiększyłaby atrakcyjność obiektu i przyciągnęła mieszkańców oraz turystów do nowo powstałego kompleksu.

Mamy świadomość, że naszemu miastu ucieka wiele imprez. Bardzo wiele podmiotów krajowych jak i międzynarodowych chce organizować wydarzenia właśnie w centrum naszego kraju. Nasze położenie jest tu wielkim atutem. Z takim zdaniem już się spotykaliśmy. To dlatego ta hala jest po prostu dla Piotrkowa potrzebna nie licząc zapotrzebowania klubów sportowych reprezentujących Piotrków Trybunalski w najwyższych klasach rozrywkowych w naszym kraju – tłumaczy Prezydent Miasta Juliusz Wiernicki

Spotkanie zakończyło się ustaleniem kolejnych kroków oraz harmonogramu działań, które będą podejmowane w najbliższych miesiącach w celu realizacji projektu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Keneth
Keneth
4 lipca, 2024 19:44

Taki trochę śmieszny widok. Stare lisy siedzą przy stole a młody się produkuje i poci czy powiedział tak jak miał powiedzieć. Z czasem wgryzie się i emocje opadną jeśli nadaje na tej samej czestotliwości.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!