reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Rzecznik prasowy piotrkowskich strażaków odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi

Mł. bryg. Wojciech Pawlikowski zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim, został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za walkę z pandemią.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w środę (20.10) w Filharmonii Łódzkiej. Wojciech Pawlikowski otrzymał odznaczenia za zabezpieczenie funkcjonariuszy i pracowników jednostki PSP w środki ochrony osobistej. Był także współtwórcą procedur postępowania w przypadku kontaktu z wirusem.

Odznaczenia wręczali wojewoda Tobiasz Bocheński oraz marszałek województwa Grzegorz Schreiber. Po uroczystości odbył się koncert „Wdzięczni za walkę z pandemią” pod patronatem Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego.

– To wyjątkowy dzień, bo po raz pierwszy zebrali się państwo wszyscy w jednym miejscu – mówił wojewoda Tobiasz Bocheński. – Walka z pandemią odbywa się na wielu frontach, choć to jedna wojna. Jest front medyczny, organizacyjny, logistyczny, psychologiczny. Każdy ważny i trudny. Wszystkie te ogniwa były ze sobą połączone i musiały wzajemnie współpracować, abyśmy mogli sprostać wyzwaniom. Dzięki państwa współpracy w różnych miejscach możliwe było przeprowadzenie województwa łódzkiego przez ten trudny czas. To, że tak wiele skomplikowanych wyzwań zostało zrealizowanych skutecznie, jest państwa zasługą. Dziękujemy. – powiedział wojewoda.

– Zostaliście dziś państwo uhonorowani najważniejszymi odznaczeniami państwowymi. Mamy zaszczyt je państwu wręczyć, ale przede wszystkim kieruje nami wdzięczność. To ona nas tu przywiodła i to ona nakazuje mi z całego serca wam podziękować – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber. – Ta walka jeszcze trwa, ale już dziś możemy powiedzieć to, co płynie z naszych serc. Wdzięczność to pamięć serca i zapewniam, że wszyscy państwo, którzy na froncie walki z pandemią wykazaliście się heroizmem, pozostaniecie w naszych sercach na zawsze. – dodał Grzegorz Schreiber.

Medale, na wniosek wojewody łódzkiego, prezydent RP Andrzej Duda nadał 195 osobom.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!