Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ciężki wóz bojowy trafił do piotrkowskich strażaków

Może zabrać na pokład 5 tysięcy litrów wody i dodatkowo 500 litrów środka pianotwórczego, ma napęd na 4 koła i wydajną autopompę – piotrkowscy strażacy otrzymali nowy wóz bojowy.

– Miło nam poinformować, że po wielu latach oczekiwania trafił do naszej Komendy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MANa, z napędem 4×4 uterenowionym, posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów oraz autopompę o wydajności 4265 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 barów i 565 l/min przy ciśnieniu 40 barów, który zastąpił 20-letni samochód GCBA Renault – informuje st. bryg. Paweł Dela, komendant miejski PSP w Piotrkowie.

Zakup samochodu MAN możliwy był przy współfinansowaniu: Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz środków finansowych przekazanych z Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Urzędu Miejskiego w Wolborzu, Urzędu Gminy Moszczenica, Urzędu Gminy Wola Krzysztoporska, Urzędu Miejskiego w Zelowie, firmę Budimex oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Lubiaszowie.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: