Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Strażak z Piotrkowa na podium Mistrzostw Europy Strażaków!

We włoskim Feltre odbyła się 22. edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Do rywalizacji na 10-kilometrowej trasie przystąpiła 7-osobowa reprezentacja Polski, która zajęła I miejsce. Nasz kraj reprezentował także strażak z piotrkowskiej komendy, to mł.kpt. Seweryn Pogocki.

Trudna trasa, pełna podbiegów i zakrętów, poprowadzona wąskimi uliczkami urokliwego miasteczka, położonego u podnóża Dolomitów, jak i wysoka temperatura, nie pomagały w dotarciu do mety oraz osiąganiu rekordowych wyników. Mimo to polscy strażacy doskonale poradzili sobie z tymi przeszkodami, pokazując doskonałe przygotowanie do Mistrzostw i serce do walki. 

W reprezentacji Polski wystąpił funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim mł.kpt. Seweryn Pogocki, który indywidualnie zajął III m kategorii M-40.

Po raz kolejny polscy strażacy, tym razem biegacze, pokazują, że potrafią radzić sobie w różnych, trudnych warunkach. Świadczy to o tym, że zarówno podczas akcji ratowniczych, jak i w innych okolicznościach można na nich liczyć, gdyż są wizytówką pełnego profesjonalizmu. 

Foto. bryg. Szymon Ławecki – Biuro Edukacji KG PSP

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!