reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ruszyła przebudowa bazy paliwowej LOTOS

Ruszyła zapowiadana przebudowa w terminalu paliwowym firmy LOTOS przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie. Aktualnie prowadzone są prace rozbiórkowe i ziemne. Wartość całej inwestycji to niespełna 100 mln zł.

Paliwowy gigant zapowiadał modernizację piotrkowskiej bazy w styczniu zeszłego roku. W ramach inwestycji, terminal będzie rozbudowany i zmodernizowany prawie czterokrotnie (do 11100 m3), co powiększy pojemność magazynową. Ponad dwukrotnie zwiększy się też jego zdolność przeładunkowa (do 700000 m3/rok). Z 1700 do 2500 l/min wzrośnie również prędkość nalewu. Powstanie też instalacja do przeładunku i magazynowania LPG, a także instalacja dozowania dodatków uszlachetniających do benzyn i olejów napędowych oraz instalacja dozowania biokomponentów do olejów napędowych. Dzięki temu terminal będzie oferował pełen asortyment produktów.

– Obecnie trwają prace rozbiórkowe na terenie terminalu. Zakończenie prac zaplanowano na przełomie 2022/2023 roku. Co ważne, terminal po zakończeniu inwestycji będzie pracował 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. W oddziale spółki LOTOS Terminal znajdującym się w Piotrkowie Trybunalskim pracuje obecnie 9 osób. Po zakończeniu modernizacji zostanie zwiększone zatrudnienie do wielkości zapewniającej bezpieczną pracę w systemie 24/7. – poinformowało biuro prasowe Grupy LOTOS.

Zobacz także:

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!