Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Na ukończeniu prace przy budowie chodnika na Piastowskiej – ZDJĘCIA

Dobiega końca przebudowa chodnika wraz z wjazdami na ul. Piastowskiej, na odcinku od al. 3 Maja do ul. Próchnika. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

Prace związane z przebudową chodnika na ul. Piastowskiej, od al. 3 Maja do ul. Próchnika, rozpoczęły się pod koniec stycznia. Zakres modernizacji obejmuje wykonanie obustronnego chodnika z kostki betonowej wraz z wjazdami. Dzisiaj roboty są już na ostatniej prostej i jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

Warto zaznaczyć, że inwestycja realizowana jest w obszarze ochrony konserwatorskiej, co przed rozpoczęciem prac niosło ze sobą wiele wytycznych. – Zanim przystąpiliśmy do realizacji zadania musieliśmy w pierwszej kolejności wystąpić do Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wyrażenie zgody na realizację inwestycji. Taką zgodę miasto otrzymało. Przedsięwzięcie realizowane jest zgodnie ze wszystkimi wytycznymi konserwatora – informują pracownicy ZDiUM.

 Zadowolenia z wykonywanych prac nie kryją mieszkańcy osiedla, którzy na co dzień korzystają z tego chodnika. – Uważam, że remont chodnika w tym rejonie miasta był bardzo potrzebny, zarówno dla mieszkańców osiedla oraz dzieci, które codziennie korzystają z niego idąc do szkoły. Od teraz poruszanie się będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze – mówi jedna z mieszkanek osiedla Piastowskie.

– To dobra wiadomość dla naszych mieszkańców. Cieszymy się, że magistrat zdecydował się na wymianę zniszczonego chodnika na nową kostkę. Jest jeszcze kilka chodników na naszym osiedlu, które wymagają poprawy i wymiany. Mamy nadzieję, że w tym miejscu Rada Miasta nie będzie próbowała wprowadzić płatnego parkowania, która działa w sąsiedztwie, czyli na 3 Maja – mówi Jarosław Krak, z Rady Osiedla „Piastowskie”.

Wraz z zakończeniem inwestycji na swoje stałe trasy wróci komunikacja miejska. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!