GminyWażne wiadomościWydarzenia

Rowerem na randkę po S8. Dostał mandat – 4000 zł

Policjanci z tomaszowskiej drogówki, zatrzymali do kontroli 27-letniego mieszkańca gminy Rokiciny, który bez wątpienia zapomniał o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu, próbując po zmierzchu bez odpowiedniego oświetlenia, drogą ekspresową S-8 dojechać do Warszawy na rowerze. Na mężczyznę nałożono cztery mandaty na łączną kwotę blisko 4000 złotych. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zdrowy rozsądek.

30 lipca 2022 roku tuż po 21:00 oficer dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Z jego treści wynikało, iż z węzła Tomaszów Centrum na trasę S-8 wjechał rowerzysta, który porusza się w kierunku Warszawy. Z uwagi na poważne zagrożenie jakie stwarzał kierowca jednośladu na miejsce interwencji skierowano patrole ruchu drogowego, które szybko namierzyły kierowcę jednośladu. Amatorem jazdy rowerowej po drodze ekspresowej okazał się być 27-letni mieszkaniec gminy Rokiciny, który nie zdawał sobie sprawy z popełnionego wykroczenia i zagrożenia jakie stwarzał zarówno dla siebie jaki dla innych uczestników ruchu. Ponadto rower, którym się poruszał w warunkach nocnych nie był wyposażony w odpowiednie oświetlenie, a on sam nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń i chciał kontynuować jazdę do stolicy. Jak przekazał policjantom ich interwencja bardzo go wzburzyła bowiem spieszył się na randkę ze świeżo poznaną przez Internet dziewczyną. Mężczyzna był trzeźwy. Za popełnione wykroczenia został ukarany czterema mandatami na łączną kwotę 3950 złotych. Lekkomyślny rowerzysta dla własnego bezpieczeństwa został przekazany najbliższym członkom rodziny.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i przypominają, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez cyklistę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem.

(KPP)

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!