koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Respiratory dla szpitala Kopernika

Urząd Miasta Piotrkowa zakupił trzy respiratory dla Wojewódzkiego Szpitala im. Mikołaja Kopernika. Sprzęt ratujący życie trafił w środę (13.05) do placówki – poinformował magistrat.

– Taki sprzęt był w placówce bardzo potrzebny. Jestem przekonany, że będzie dobrze służył przez długi czas. Życzę nam wszystkim, aby nie było potrzeby wykorzystywać go w trakcie walki z panującą w Polsce epidemią – mówił podczas przekazania prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając, że miasto nie ma obowiązku wspierać służby zdrowia, ale robi to, ponieważ sprzęt wykorzystywany w dwóch piotrkowskich szpitalach będzie służył także mieszkańcom naszego miasta.

W ostatnim czasie przeznaczyliśmy na pomoc dla piotrkowskich szpitali około pół miliona złotych – mówił prezydent Chojniak przypominając, że kilka tygodni temu miasto przekazało szpitalowi przy ul. Rakowskiej oraz Powiatowemu Centrum Matki i Dziecka środki ochrony osobistej, m.in. maseczki, rękawice, płyny dezynfekcyjne oraz jałowe fartuchy.

– Dziękuję za podarowanie sprzętu, który daje możliwości ratowania życia praktycznie w każdym miejscu. To są transportowe respiratory, które mogą być wykorzystywane zarówno w domu, jak i w karetce czy na oddziale – mówił Marek Konieczko, dyrektor szpitala podkreślając, że są to urządzenia trwałe i kompatybilne z całym sprzętem szpitalnym.

Respiratory trafią na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. – Choć wygląda niepozornie, w tym sprzęcie znajduje się wszystko, co może zapewnić prawidłową wentylację oddechową. Respiratory w pełni zabezpieczają chorego i pozwalają skutecznie leczyć takiego pacjenta. Sprzęt zasilany jest tlenem i nie potrzebuje podłączenia do energii elektrycznej – tłumaczył Tomasz Pniak, kierownik oddziału.

Koszt zakupu respiratorów wraz z zestawami tlenowymi i dodatkowym osprzętem wyniósł blisko 100 tys. zł.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close