reklama
Wydarzenia

Rekordowe inwestycje na drogach powiatowych

Lata 2015-2017, to najintensywniejszy okres inwestycyjny na drogach powiatowych. Starostwo Powiatowe, wspólnie z samorządami gminnymi, zmodernizował blisko 85 km odcinków komunikacyjnych, na których realizację wydano prawie 37 mln złotych. 15 mln złotych z tej kwoty to środki pozyskane z funduszy zewnętrznych.

– Ta dobra passa jest efektem wieloletniej współpracy z władzami gmin, które dostrzegają, że tylko wspólnie można szybciej odnawiać drogi, na które liczą mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy – podkreśla Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu. – Równie dobrze przygotowaliśmy się do tegorocznych inwestycji. Planujemy odnowić ponad 35 km dróg powiatowych za prawie 16 mln złotych, na terenie wszystkich 11 gmin ziemi piotrkowskiej. Pierwsze 3 km powiat zamierza przebudować w gminie Wolbórz. Chodzi o drogę powiatową Wolbórz – Żarnowica, na którą samorząd powiatu pozyskał 50-proc. dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Zadanie przewiduje całkowitą rozbiórkę dotychczasowej drogi, wykonanie nowej podbudowy, ułożenie asfaltu i chodnika do miejsca, w którym powstanie największe centrum logistyczne w regionie. W realizacji inwestycji partnerem powiatu jest gmina Wolbórz. – Ogłoszenie przetargu na początku roku, daje nam obraz tego, jak kształtować się mogą tegoroczne ceny – wyjaśnia Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Wykonaniem zadania są zainteresowane cztery firmy, a wybór najlepszej oferty pozwoli zaoszczędzić ponad milion złotych. Droga będzie gotowa już we wrześniu. A jeszcze w lutym ZDP w Piotrkowie Trybunalskim ogłosi, po raz pierwszy w historii powiatu piotrkowskiego, przetarg na realizację ponad 30 km asfaltowych nakładek. W planach na ten rok jest także wykonanie 9 km chodników wzdłuż dróg powiatowych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
Realista
24 lutego, 2018 13:56

A co z drogą Sulejów – Niewierszyn – Irenów?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!