Artykuł partnerskiKulturaNadchodzące wydarzenia

Ranking sal weselnych – jak wybrać salę, która zachwyci wszystkich gości?

Wybór sali weselnej bywa naprawdę nurtujący. W grę wchodzi nie tylko lokalizacja czy wygląd, ale także dostępność bazy noclegowej oraz opinie gości. Warto więc przed dokonaniem ostatecznego wyboru zapoznać się z rankingami sal weselnych z dowolnej lokalizacji, które są w czołówce najlepszych obiektów tego typu.

Wybór sali weselnej bywa naprawdę nurtujący. W grę wchodzi nie tylko lokalizacja czy wygląd, ale także dostępność bazy noclegowej oraz opinie gości. Warto więc przed dokonaniem ostatecznego wyboru zapoznać się z rankingami sal weselnych z dowolnej lokalizacji, które są w czołówce najlepszych obiektów tego typu.

Dlaczego warto zobaczyć ranking sal weselnych przed wyborem?

Jeśli zupełnie nie macie czasu lub możliwości na wycieczki po różnych salach weselnych, warto posiłkować się nie tylko opiniami, ale także rankingami sal, tworzonych przez ekspertów w tym temacie. Portale o tematyce ślubnej prowadzą takie rankingi co najmniej raz do roku, wyodrębniając spośród ogromu obiektów te najlepsze. Jakie kryteria mogą być brane pod uwagę w tworzeniu rankingów?

 1. Architektura obiektu
 2. Wystrój sali weselnej
 3. Lokalizacja
 4. Aranżacja wokół obiektu
 5. Baza noclegowa
 6. Menu weselne
 7. Dostępność innych usług
 8. Obsługa
 9. Wyróżnik – coś co wyróżnia salę wśród innych obiektów
 10. Styl aranżacji

Jeśli chodzi o ostatni punkt, czyli styl aranżacji, najczęściej swoje zasłużone miejsce w rankingach otrzymują obiekty, które posiadają własny motyw przewodni sali. Może to być styl rustykalny, glamour, pałacowy, botaniczny, boso lub biesiadny. Wiele par szuka idealnego miejsca właśnie w swoim wymarzonym stylu, dlatego obiekty utrzymane w jednej aranżacji, zawsze utrzymują się w czołówce rankingów.

Najlepsze sale weselne – ranking

Istnieją obiekty, które cieszą się nieustannie dobrą opinią i są bardzo znane w wielu regionach Polski. Najwięcej sal weselnych jest zlokalizowanych w województwie mazowieckim. Z racji wielkości tej metropolii, wiele z nich mieści się poza Warszawą, gdzie Pary Młode szukają zieleni i idealnych warunków do organizacji wymarzonego przyjęcia weselnego. Bardzo znane i cenione są m.in.:

 • Reduta Banku Polskiego (Warszawa, województwo mazowieckie);
 • Rezydencja Miętowe Wzgórza (Trębki Nowe, województwo mazowieckie);
 • Dwór Korona Karkonoszy (Sosnówka k. Karpacza, województwo dolnośląskie);
 • Pałac Zdunowo (Zdunowo, województwo mazowieckie);
 • Zacisze Anny Korcz (Pomiechówek, województwo mazowieckie).

Te obiekty to prawdziwa śmietanka idealnych miejsc na organizację przyjęcia weselnego. Nie jest natomiast tajemnicą, że cena za talerzyk w tych miejscach jest dość wysoka w stosunku do innych obiektów. Różnica dotyczy także lokalizacji, bowiem województwo mazowieckie to jedno z najdroższych lokalizacji na organizację przyjęcia. Na szczęście przykładowy ranking sal weselnych obejmuje także znacznie tańsze propozycje, niemniej jednak również godne uwagi, na które może sobie pozwolić większość Par Młodych. Co więcej, wybór może paść nie tylko na piękną salę, ale także wyjątkową lokalizację, która zachwyci wszystkich gości.

Jak wybrać lokalizację sali weselnej

Z tego względu mnóstwo par decyduje się na organizację przyjęcia poza miejscem zamieszkania czy rodzinną miejscowością. Wybierają natomiast miejsce idealnie dopasowane do ich oczekiwań. Zapraszają wówczas gości na przyjęcie wyjazdowe, które dodatkowo zbliża rodzinę i przyjaciół. Jeśli zatem chcecie powiedzieć sobie sakramentalne „TAK” nad brzegiem jeziora, sala weselna w jego pobliżu będzie strzałem w dziesiątkę!

Sala weselna w górach

Wiele par marzy o zaślubinach i weselu pośród górskich szczytów – szukają wówczas idealnego miejsca. Dwór Korona Karkonoszy to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą przeżyć swoje przyjęcie w sposób wyjątkowy. Obiekt jest nieustannie liderem wśród dolnośląskich lokalizacji weselnych, nie tylko ze względu na doskonały wystrój i bazę noclegową, ale przede wszystkim wspaniałe menu oraz bliskość pasma górskiego, którego widok rozciąga się zza okien sali weselnej. Ta niezwykła gościnność Dworu Korona Karkonoszy od lat doceniana jest przez gości weselnych i ekspertów branży ślubnej w całej Polsce.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!