koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Przez koronawirusa młode pary przekładają śluby

Ze względu na koronawirusa, już kilka ślubów w piotrkowskim Urzędzie Stanu Cywilnego zostało przełożonych. Młodzi najczęściej przekładają swoje śluby na miesiące letnie, mając nadzieję na zakończenie pandemii.

– W naszym urzędzie młode pary śluby przekładają, a nie odwołują. W najbliższą sobotę miały odbyć się cztery takie uroczystości, ale terminy wszystkich ślubów zmieniono na zdecydowanie późniejsze, jednak bez ustalenia konkretnej daty. Spowodowane jest to oczywiście tym, że nikt nie wie jak sytuacja będzie się rozwijać dalej – mówi Ewa Adriańczyk, zastępca kierownika piotrkowskiego USC. – Ostatnie dwa śluby które odbywały się w naszym urzędzie, to bardzo skromne uroczystości. Były na nich zaledwie cztery osoby – młodzi oraz świadkowie. Są pary które przełożyły uroczystości na terminy czerwcowe i lipcowe, a są także tacy, którzy ślub przełożyli bez ustalenia nowego terminu.

Takiego kłopotu jak na razie nie ma w piotrkowskich kościołach, bowiem ślubów w poście nie ma.

Zastój w branży zauważa Marcin Dzwonnik, który zajmuje się muzyczną oprawą wesel. – Wszystkie terminy z kwietnia zostały o ile to możliwe przesunięte. Wiadomo, że nie każdy weekend mamy wolny, więc staramy się dopasować do potrzeb klientów. Zaczynamy także przyjmować terminy piątkowe. Młode pary pytają także o listopad. Jedna z par dla której mieliśmy grać w kwietniu, przesunęła termin na kwiecień, ale w przyszłym roku – mówi DJ Marcin Dzwonnik.

Straty liczą także hotele i sale weselne. – Wszyscy którzy mieli szkolenia na marzec, lawinowo rezygnują. Ostatnie grupy wyjechały od nas 13 marca. Wszelkie imprezy z marca są odwołane, a teraz klienci rezygnują z kwietnia i maja. Wesela póki co udało nam się przełożyć. Jeden termin na Boże Ciało, drugi na listopad i kolejny na początek roku, natomiast imprezy mniejsze typu urodziny, imieniny to bywa różnie. Część rezygnuje cześć jak może, to przekłada – mówi Dominik Siwy z hotelu “Agat” i dodaje: – Problem jest także z majem, bo wtedy przypadają Pierwsze Komunie. Cały czas bez odpowiedzi pozostają pytania: czy Komunie się odbędą? czy kościoły będą przekładać?

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close