Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Radni PiS: „To prezydent Krzysztof Chojniak winny jest takiej cenie za ogrzewanie”

Nie stygną emocje związane z podwyżkami cen za ciepło w Piotrkowie Trybunalskim. Z dziennikarzami spotkali się we wtorek radni Łukasz Janik i Piotr Gajda (PiS), którzy obwinił władze miasta za wysokość cen za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę. Lokalnym politykom towarzyszyła grupka mieszkańców Piotrkowa.

– Pan prezydent powinien rozwiązać ten problem, ponieważ doprowadził do tego, że tak drastyczna podwyżka za ogrzewanie jest w naszym mieście – grzmiał przed bramą elektrociepłowni radny Łukasz Janik. – Chciałbym zwrócić także uwagę na nazwę tego zakładu, czyli Elektrociepłownia Piotrków. W rzeczywistości nie produkuje ona prądu, to nadal tylko ciepłownia, co oznacza, że działa tylko na gaz a to nieefektywne źródło ciepła, na które nie możemy otrzymać żadnej dotacji z Funduszu Ochrony Środowiska – dodaje radny.

Na konferencji byli także mieszkańcy Piotrkowa którzy opowiedzieli, o ile wzrosły ich koszty utrzymania mieszkania. – Do tej pory płaciłem 250 złotych za ogrzewanie, teraz będę płacił ponad 500 – skarżył się pan Marek i dodaje: – Takie podwyżki są nie do udźwignięcia. Do tego należy doliczyć podgrzanie wody użytkowej. Metr sześcienny w zasobach TBS kosztuje ponad 60 złotych – mówi nasz rozmówca. – Do tej pory za czynsz, w tym woda i ogrzewanie, płaciłam 1100 złotych. Teraz, po podwyżce zapłacę ponad 1600 – mówi pani Urszula, mieszkanka Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – To dla mnie bardzo dużo pieniędzy, nie wiem jak sobie z tym poradzimy – dodaje kobieta.

Prezes Elektrociepłowni Piotrków przyznał w rozmowie z nami, że cena wyprodukowania jednego gigadżula ciepła faktycznie wzrosła o niemal 100%, ale jest on jedynie składową częścią ceny ogólnej za ogrzewanie. – Ja podaję średnie ceny za ciepło, a spółdzielnia podała koszt wytworzenia jednego gigadżula. Faktycznie on wzrósł o te 93 proc., ale to jest jeden ze składników, który wpływa na cenę. średnia cena wzrosła około 60 proc. Tylko zaznacza, to cena średnia z rekompensatą – mówi Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni Piotrków.

Ogrzewanie w Piotrkowie jest jednym z najdroższych w kraju.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc1
Gosc1
11 stycznia, 2023 19:06

Jak to łatwo przerzucać odpowiedzialnosc rządzących na samorządowców brakuje słów na komentowanie

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  Gosc1
11 stycznia, 2023 20:49

Spadaj prowokatorze! To PiS kazał Chojniakowi budować ciepłownię na gaz na kredyt, bez grosza dofinansowania z UE?

Wam też dziekujemy
Wam też dziekujemy
17 stycznia, 2023 18:48

Hipokryci w akcji. Prezydent Chojniak popełnił wiele błędów, ale to co wyprawia w całej Polsce PiS woła o pomstę do nieba. Trzeba nie mieć jakichkolwiek zasad, żeby uprawiać taką demagogię.

Perto
Perto
24 stycznia, 2023 18:05

Po prostu teraz pójdzie lawina , doprowadza do upadku spółek żeby je później wykupić , na czołgi mają pieniądze a nagle zapomnieli dofinansować miasto które przeszło na gaz , przecież na trujący węgiel wszystkim po 4 koła doplali

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: