Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Radni PiS kolejny raz apelują do władz miasta w sprawie powrotu do sesji w trybie stacjonarnym

Radny Łukasz Janik a także Sergiusz Stachaczyk, Andrzej Piekarski oraz Piotr Gajda, przesłali pismo do władz miasta w sprawie powrotu do sesji RM w trybie stacjonarnym. – W imieniu mieszkańców i radnych Piotrkowa Trybunalskiego, po raz kolejny prosimy o  zorganizowanie Sesji Rady Miasta w trybie stacjonarnym. Sesje prowadzone w dotychczasowej, korespondencyjnej formie są lekceważeniem głosu mieszkańców i radnych naszego grodu. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości został kolejny raz poproszony o wyartykułowanie stanowiska mieszkańców – piszą sygnatariusze apelu.

W piśmie skierowanym do Krzysztofa Chojniaka – Prezydenta Miasta, Mariana Błaszczyńskiego Przewodniczącego RM oraz Bogdana Munika, Sekretarza Miasta, radni zwracają uwagę, że jesteśmy jedynym miastem w kraju, w którym nie odbywają się sesje on-line lub stacjonarnie.

 Podkreślamy, że jesteśmy jedynym miastem w Polsce, które nie wprowadziło Sesji w trybie online lub w formie stacjonarnej.  Po licznych naszych apelach, mamy podstawy sądzić, że takie zachowanie ze strony włodarzy miasta, jest spowodowane strachem przed pokazaniem mieszkańcom faktycznych problemów tj. zadłużenie, kredyty, pożyczki, sprzedaż nieruchomości za grosze, spór z pracownikami MOPR, wykup mieszkań przy ul. Sygietyńskiego, brak inwestycji w ciepłownię miejską czy brak inwestycji w tabor MZK. Wieloletnie, wyeksploatowane autobusy, są tematem wielu spotkań z mieszkańcami miasta. Piotrkowianie akcentują porównanie do do innych miast należących do województwa łódzkiego, tj. Bełchatów, Tomaszów czy Radomsko, gdzie nowoczesne autobusy funkcjonują już od 7 lat.

Radni zwracają także uwagę, że w drugim budynku magistratu, przy ulicy Szkolnej, w normalnym trybie odbywają się przetargi, i nie ma z tym problemu.

Nadmieniamy, że Pan Prezydent organizuje przetargi w programie „Działki za 50% ceny” na małej Sali w Urzędzie przy ul. Szkolnej nie widząc problemu, że w pomieszczeniu przebywa jednocześnie kilkadziesiąt osób. Dlaczego wobec tego nie można zorganizować sesji  Rady Miasta w trybie stacjonarnym? My, jako przedstawiciele Rady Miasta, wybranej przez mieszkańców, po raz kolejny apelujemy o umożliwienie nam wykonywania naszej pracy. Jest mnóstwo problemów, które wymagają przedyskutowania, wyjaśnienia. – piszą radni.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
31 sierpnia, 2021 21:05

Na basenie sekretarz Munik wirusa się nie boi. Przesiaduje w saunie, potem kapie się w brodziku, wirus nie straszny. To może sesje zwołać na basenie?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!