Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Puszki z więzienia trafiły do sztabu WOŚP

Aż 1000 puszek dla piotrkowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy złożyli osadzeni z piotrkowskiego aresztu (pisaliśmy o tym tutaj). Kilku mężczyzn w więziennej bibliotece, jeszcze przed końcem zeszłego roku, misternie składało kartonowe skarbonki dla fundacji Owsiaka. Dziś opuściły one areszt i trafiły do właściwego sztabu. Furgonetka wypełniona po brzegi, opuściła więzienne mury jeszcze przed południem.

Foto: AŚPT

Puszki w piotrkowskim areszcie składane są od lat. Każdego roku grupa osadzonych misternie, jedna po drugiej składa skarbonki na finałowa akcję fundacji Jerzego Owsiaka. – Z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim wyruszyło właśnie 1000 skarbonek dla sztabu WOŚP #3657. Trzymamy kciuki za wszystkich wolontariuszy i ludzi o wielkich sercach którzy będą je napełnili – czytamy w komunikacie aresztu w mediach społecznościowych.

Składamy puszki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trochę tych puszek jest, bo w sumie mamy już złożonych około 900. “Robota” idzie w miarę szybko, bo czas potrzebny na złożenie jednej sztuki to około 30 sekund. Nie mamy specjalnego systemu składania puszek. Na pewno najpierw trzeba złożyć zgodnie z linią zagięć, potem złożyć i pospinać. Najpierw ścianki boczne, potem dno i górę – mówią w rozmowie z nami osadzeni piotrkowskiego aresztu. – Pomagamy, bo chcemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w taki sposób jaki możemy. Ciężko byłoby wspomóc akcje finansowo, ale bardzo chętnie pomagamy tak jak możemy – dodaje mężczyzna.  

Po wieloletniej przerwie służby mundurowe czynnie włączą się w tegoroczny finał. – W czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziemy w Powiatowy Centrum Przesiadkowym w Piotrkowie Trybunalskim gdzie wystawimy do zwiedzania naszą więźniarkę – mówi kpt. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim i dodaje: – Podczas jednego z pikników mundurowych w łódzkiej Manufakturze, to właśnie nasz pojazd, obok amerykańskiego czołgu Abrams, był jednym z najczęściej odwiedzanych. To duża więźniarka która robi równie duże wrażenie.

Foto: AŚPT
5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!