Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Przy szpitalu powstaje Fundacja

Przy Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim powołana zostanie Fundacja „Dla Matki i Dziecka”. O tym, w jakim celu powstanie i czym będzie się zajmować organizacja, rozmawiamy z Krystyną Czechowską, która odpowiedzialna jest za prace przy powołaniu Fundacji.

 

Wiemy już, że pracują Państwo nad powołaniem fundacji Dla Matki i Dziecka, ale jak powstała sama koncepcja jej utworzenia?

Obecnie nasz szpital jest po procesie reorganizacji, który polegał na zmianie profilu działalności. Dzięki temu Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie został włączony do tzw. sieci szpitali, co gwarantuje placówce stałe finansowanie. Największą grupę hospitalizowanych stanowią kobiety i dzieci, którzy korzystają z opieki na oddziałach ginekologii, położnictwa, neonatologii i dziecięcym. Profil uzupełnia bardzo dobrze funkcjonujący oddział chorób wewnętrznych. Sam szpital liczy sobie blisko 90 lat, i co można dostrzec chociażby z zewnątrz, przechodzi rewitalizacje. W zeszłym roku samorząd powiatowy dofinansował zarówno remont oddziału dziecięcego, jak i przeprowadził termomodernizację siedziby szpitala. Dlatego teraz czas na kolejny krok, aby z myślą o pacjentach rozszerzać usługi medyczne i diagnostyczne. Pracują tu bardzo dobrzy specjaliści, a naszym celem jest dalszy rozwój prowadzonej działalności, w czym z pewnością pomoże powołana fundacja.

No dobrze, ale dlaczego fundacja?

Wszystkie pieniądze ze wspólnej puli województwa trafiają zazwyczaj do dużych szpitali. My musimy radzić sobie sami. Stworzenie jak najlepszych warunków dla pacjentów wymaga znacznie większych środków niż mamy w tej chwili. Właściciel placówki, czyli samorząd powiatu, nieustannie wspiera działania szpitala także w przekształceniu w Centrum Matki i Dziecka, które nastąpi 1 lipca. Musimy pamiętać jednak, że pieniądze są potrzebne zawsze i na wszystko. Dlatego pomysł starosty powiatu, Stanisława Cubały, na utworzenie fundacji, która będzie dopełnieniem odnowionej powiatowej opieki zdrowotnej i wsparciem dla dalszego rozwoju placówki.

Jaki wpływ będzie miała fundacja na funkcjonowanie Powiatowego Centrum Matki i Dziecka?

W momencie powstania fundacji nasze możliwości zagwarantowania ciągłości diagnostyki oraz opieki medycznej, jako Centrum, wzrosną. Będziemy mogli skorzystać ze wsparcia finansowego i rzeczowego sponsorów, którzy już deklarują swoją pomoc. Ponadto wachlarz możliwości pozyskania środków zewnętrznych znacznie wzrasta. Dobre leczenie w obecnych czasach wymaga dobrego, coraz bardziej rozwiniętego technologicznie sprzętu. Fundacja będzie wspierać działania Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w wyposażaniu oddziałów w nowoczesne urządzenia diagnostyczne, a jednocześnie pomoże stworzyć lepsze warunki dla mam i ich pociech w czasie leczenia szpitalnego.

Kto może być sponsorem fundacji ?

Każdy kto chce pomóc i jest świadomy potrzeb w zakresie ochronie zdrowia. Na wsparcie fundacji nie tylko mogą liczyć oddziały szpitalne, ale również jednostki zewnętrze, które będą potrzebowały takiego wsparcia, a my będziemy mogli im pomóc. Wysoce wyspecjalizowana kadra i świetny sprzęt to jest to, czego potrzebujemy w ciągłości świadczenia usług w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, dlatego Fundacja jest tak ważna. To umożliwi naszym pacjentom lepszą dostępność do usług. Jestem przekonana, że darczyńców i sponsorów będzie wielu, bo i cel jest szczytny. Opieka nad przyszłą mamą i dzieckiem jest dla nas najważniejsza. Chcemy stworzyć komfortowe warunki dla naszych pacjentów i zapewnić niezbędną pomoc tu na miejscu.

Gdzie można dowiedzieć się więcej na temat ewentualnego sponsoringu dla Fundacji?

Jestem osobą wyznaczoną do prowadzenia spraw fundacji, dlatego proszę o kontakt bezpośrednio ze mną w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej, ul. Roosevelta 3 w Piotrkowie Trybunalskim, tel. 44 645 11 17, e-mail: [email protected]

bdr
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!