Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Juliusz Wiernicki złożył ślubowanie prezydenckie. Kogo wybrał na swoich zastępców?

Juliusz Wiernicki oficjalnie objął urząd prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. W poniedziałek (06.05) rano odebrał zaświadczenie o wyborze na to stanowisko, a kilka godzin później, podczas uroczystej Sesji Rady Miasta, złożył przed radnymi ślubowanie. Prezydent Wiernicki zaprezentował także swoich zastępców, a są nimi: Krystyna Czechowska oraz Piotr Kulbat.

Obejmując urząd Prezydenta Miasta, uroczyście ślubuję,
że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd,
sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców.

Prezydent Juliusz Wiernicki

Prezydent krótko po ślubowaniu podziękował mieszkańcom za wybór w drugiej turze głosowania. – Jeszcze raz chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego, tym którzy nas wspierali i na mnie głosowali, ale także tym, którzy oddali głos na kogokolwiek innego. Razem zbudowaliśmy to piękne święta demokracji. Mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie działać dla dobra miasta, działać na rzecz mieszkańców. Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, ale mam też świadomość ogromnej odpowiedzialności która na nas ciąży. Nie przesadzę, jeśli powiem, że jesteśmy w przełomowym momencie dla Piotrkowa Trybunalskiego. Mieszkańcy mają bardzo duże oczekiwania. Dali nam ogromną odpowiedzialność, wypełnijmy ją na tyle, na ile umiemy. Zróbmy wszystko co jest w naszej mocy, by zaspokoić oczekiwania mieszkańców – mówił Juliusz Wiernicki.

Na zdjęciu: Piotr Kulbat, Juliusz Wiernicki i Krystyna Czechowska

Prezydent Przedstawił także swoich zastępców. Są nimi Krystyna Czechowska oraz Piotr Kulbat. – Krystyna Czechowska to rodowita piotrkowianka. Od niemalże 25 lat zawodowo związanej z administracją samorządową. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Ukończyła także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych. To ten obszar jest głównym zakresem kompetencji Krystyny Czechowskiej – mówił prezydent i dodał: – Ogromna wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata w instytucjach publicznych, także tych wojewódzkich, również na stanowiskach kierowniczych oraz zasiadanie przez dwie kadencje w Radzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, z pewnością będą przydatne podczas pełnienia funkcji zastępcy prezydenta – powiedział Juliusz Wiernicki.

Z kolei Piotr Kulbat od wielu lat jest prywatnym przedsiębiorcą. – Piotr Kulbat urodzony w 1972 roku. Posiada wyższe wykształcenie z dwoma fakultetami. Jest magistrem inżynierem geodetą oraz inżynierem zarządzania finansami przedsiębiorstw. Przez 11 lat pracował w branży związanej z geodezją i obsługą inwestycji, w tym kilka lat w administracji samorządowej. Przez ostatnie 19 lat, pan Piotr prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie branży geodezyjnej. Działalność ta związana była również ze współpracą z administracją samorządową oraz inwestorami z sektora prywatnego – mówił prezydent Juliusz Wiernicki.

4.2 10 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
6 maja, 2024 17:36

Czyli Pan Kulbat po rodzinie

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!