Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Przetarg na otwarcie “starej” Łódzkiej

Udrożnienie ulicy Łódzkiej poprzez włączenie jej w rondo “Solidarności” – to kolejna inwestycja drogowa, która zostanie zrealizowana w tym roku. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji.

Od ubiegłego roku trwa remont ulicy Wojska Polskiego na tzw. „ryneczku”. Obecnie prace prowadzone są na odcinku od wiaduktu PKP do skrzyżowania z ul. Polną. Bezpośrednio z tą inwestycją łączy się udrożnienie tzw. “starej” ul. Łódzkiej mimo, że to zupełnie oddzielne zadanie.

– Udrożnienie poprzez połączenie z rondem “Solidarności” pozwoli na poprowadzenie ruchu tą ulicą, gdy prace na ulicy Wojska Polskiego przeniosą się na odcinek od ul. Polnej do Armii Krajowej. Wówczas upłynnimy poruszanie się po mieście – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik i zaznacza, że po zakończeniu wspomnianych dwóch inwestycji znacząco odciążymy skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego z al. Armii Krajowej.

Zakres robót, oprócz udrożnienia tzw. “starej” ul. Łódzkiej, obejmuje budowę przyłączy kanalizacji deszczowej oraz przebudowę przyłączy elektrycznych. W Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Oferty można składać do 28 stycznia. Wykonawca na realizację przedsięwzięcia będzie miał czas do połowy maja 2020 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x