GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Droga w Białocinie będzie wyremontowana

Droga w Białocinie w gminie Rozprza będzie zmodernizowana. Urząd pozyskał wsparcie na ten cel z funduszy unijnych, przekazanych przez Urząd Marszałkowski.

– Gmina od kilku lat działała aby przebudować drogę w miejscowości Białocin. W tym celu niezbędne było poszerzenie pasa drogowego oraz dokonanie stosownych uzgodnień. W efekcie tych działań powstał projekt budowlany zakładający rozbudowę drogi wraz z chodnikiem i zjazdami w celu poprawy bezpieczeństwa i podniesienia standardu korzystania z drogi – mówi Artur Cubała, zastępca burmistrza Rozprzy. – Gmina próbowała zrealizować inwestycję ze wsparciem środków budżetu państwa, jednak na szczeblu krajowym nie została ona uznana za zadanie priorytetowe i nie otrzymała dofinansowania. Dopiero, staraniem władz i pracowników gminy, udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – dodaje A.Cubała.

Gmina podpisała umowę na dofinansowanie ten inwestycji w wysokości niemal 2,5 miliona złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!