Piotrków TrybunalskiUncategorizedWydarzenia

Przejazd na Moryca z automatycznymi rogatkami

To pierwszy przejazd kolejowy w Piotrkowie wyposażony w automatyczne rogatki. Dzięki temu, czynny będzie całą dobę. Jakie jeszcze zmiany szykowane są na piotrkowskich przejazdach? Zapytaliśmy o to w PKP PLK.

Jak informuje PKP PLK, przejazd drogowo-kolejowy w ciągu ul. Moryca w Piotrkowie zyskał tzw. samoczynną sygnalizację przejazdową (ssp). Wyposażony jest on w automatyczne urządzenia sterowania rogatkami, sygnalizację świetlną i dźwiękową oraz monitoring. Urządzenia te są uruchamiane za pomocą czujników torowych, przez pociągi zbliżające się do przejazdu. Obecnie kierowcy będą mogli korzystać z tego przejazdu o każdej porze, przez całą dobę.

Przejazd w ciągu ul. Roosevelta zyska nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Nowe urządzenia zapewnią sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd pociągu. Prace potrwają do końca lutego.

Na przejeździe w ciągu ul. Rolniczej inwestycję prowadzi Urząd Miasta. Na poszerzonej ulicy powstanie chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa.

W obecnej perspektywie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują program poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Dla spółki bezpieczeństwo jest priorytetem. W ramach działań m.in. montowane są na  przejazdach urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej (SSP), a także budowane bezkolizyjne skrzyżowania.  Na terenie województwa łódzkiego zaplanowana jest modernizacja 13 przejazdów kolejowo-drogowych.

 

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close