Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Przedszkoliada 2018

Niemal 200 przedszkolaków z placówek z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego wzięło udział w lokalnym wydaniu „Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018”. W środę w hali Relax odbyła się niezwykła impreza w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla najmłodszych.

W przeprowadzeniu zawodów poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów sportowych, w tym zapaśnik, wicemistrz świata z 2017 roku i zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski Mateusz Bernatek, siatkarze klubu PGE Skra Bełchatów – Milan Katić, Aleksandar Nedeljković, Szymon Romać, Robert Węglewski i Kamil Marzec, szczypiorniści klubu PGNIG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Marcin Schodowski (reprezentant Polski), Roman Pożarek i Adam Pacześny, a także zawodnicy UKS Niedźwiadek Hokej Bełchatów oraz trenerzy klubu piłki nożnej UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

– Świetna impreza! Trzeba jak najczęściej odciągać dzieci od wszelkich urządzeń elektronicznych, typu telewizor czy komputer i namawiać je do większej aktywności fizycznej – powiedział zapaśnik Mateusz Bernatek. Z kolei Marcin Schodowski, reprezentant Polski w piłce ręcznej i zawodnik klubu PGNIG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski powiedział: – Myślę, że jest to świetna promocja sportu wśród dzieci. Nasz świat jest coraz bardziej komputerowy, tak więc oby podobnych inicjatyw sportowych było jak najwięcej. Na pewno jest tu kilka perełek, które można oszlifować na przyszłych sportowców – dodał bramkarz Piotrkowianina.

Przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!