GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Nowe przedszkole w Gorzkowicach

W poniedziałek oficjalne otwarto nowe Przedszkole Samorządowe w Gorzkowicach. W uroczystości udział wzięły władze gminy, powiatu a także parlamentarzyści.

Słów zadowolenia z powstania nowej inwestycji nie szczędził wójt Alozjy Włodarczyk. – Jestem ogromnie szczęśliwy, ze udało się doprowadzić do finalizacji to zadanie, które od samego początku było dla mnie jednym z priorytetów inwestycyjnych na terenie naszej gminy. Nowe przedszkole było niezwykle potrzebne, bowiem umożliwia ono powrót na rynek pracy rodzicom z małymi dziećmi. Gmina w przeszłości realizowała wiele programów prorodzinnych. Przypomnę tylko dwie edycje programu „Niania szansą na powrót do pracy” które polegało na refundacji części kosztów wynagrodzenia niani – mówił wójt Alojzy Włodarczyk.

To niezwykle ważna inwestycja na terenie naszej gminy. To miejsce było potrzebne zwłaszcza lokalnej społeczności – dodała podczas otwarcia Magdalena Rutka, dyrektorka placówki.

Inwestycja rozbudowy przedszkola została sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz środków z budżetu gminy, a jej koszt wyniósł ponad 5 mln zł.

W poniedziałek zainaugurowano także działalność gorzkowickiego Klubu Malucha.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!