GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Nowe przedszkole i żłobek Misia Uszatka

W Grabicy uroczyście otwarto pierwsze samorządowe przedszkole i żłobek. Placówka im. Misia Uszatka opieką obejmie najmłodszych mieszkańców gminy. Oficjalnego otwarcia dokonano w budynki przedszkola, ale podopieczni zaprezentowali się na scenie Gminnego Centrum Kultury.

To nowoczesna, przestronna i niezwykle przyjazna wszystkim dzieciom placówka. Sale są jasne i kolorowe, a do tego świetnie wyposażone w zabawki nie tylko służące do rozrywki, ale przede wszystkim do edukacji. W otwarciu przedszkola brał udział między innymi starosta Piotr Wojtysiak. – To bardzo nowoczesna placówka. Jestem przekonany, że dzieci z gminy Grabica będą spędzać tutaj czas nie tylko na doskonałej zabawie, ale także podczas edukacji, a ta dla młodego człowieka jest bardzo ważna. Wizyta w tym przedszkolu to dla mnie także chwila wspomnień bo przyznam, że Miś Uszatek to jeden z moich ulubionych bohaterów bajek z dzieciństwa – powiedział z uśmiechem starosta.

Poprawa jakości życia mieszkańców to dla nas sprawa priorytetowa. Gmina Grabica stawia na rozwój rodziny, dlatego już dawno podjęliśmy decyzję o budowie przedszkola i żłobka. Szukaliśmy finansowania tej inwestycji, i bardzo cieszy wsparcie z Polskiego Ładu. Wierzę, że bliskość takiej placówki samorządowej, pozwoli wrócić młodym mamom do aktywności zawodowej – powiedział w rozmowie z nami wójt Krzysztof Kuliński.

Aktualnie w placówce przebywa 77 dzieci – 61 w przedszkolu i 16 w żłobku. Budynek ma powierzchnię ponad 800 metrów kwadratowych. Koszt budowy to około 7 milionów złotych. 600 tys. zł pochodziło z gminy Grabica, reszta to rządowa dotacja.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!