GminyPiotrków TrybunalskiRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Prokuratorskie zarzuty i tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku z Rozprzy

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku a także prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości, usłyszał 38-letni Łukasz M. – sprawca wypadku z Rozprzy. Decyzją sądu, mężczyzna został aresztowany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Wiadomo także, że w chwili zdarzenia 38-letni mieszkaniec powiatu miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w miniona niedzielę – PISALIŚMY O TYM TUTAJ. Piotrkowska prokuratura poinformowała, że 38-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z art. 177 § 1 KK, drugi z art. 178a § 1 KK za które grożą 3 lata więzienia.

Art. 177 § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art.  178a.  §  1.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

We wtorek (16.01) poprosiliśmy piotrkowską prokuraturę o informację w sprawie zarzutów dla sprawcy wypadku. Dopiero dziś otrzymaliśmy informację w której czytamy:

W szpitalu cały czas przebywa 19-letnia kobieta, która poszkodowana jest w tym zdarzeniu. Trwa zbiórka krwi na jej leczenie. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

4.8 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!