Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Prokurator Piotr C. usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał Piotr C. – prokurator Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak już informowaliśmy, mężczyzna 2 stycznia został zatrzymany do rutynowej kontroli przez piotrkowską policję i wtedy okazało się, że jest pijany. By zachować bezstronność i transparentność postępowania, zostało przeniesione do Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Bezpośrednio po tym zdarzeniu, mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Prokuratura zwróciła się także do Sądu Najwyższego z wnioskiem o podjęcie uchwały w przedmiocie uchylenia immunitetu. Po wyrażeniu zgody przez Sąd Najwyższy, został przedstawiony mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, to jest o czyn z artykułu 178a par. 1 KK. Prokurator odmówił składania dalszych wyjaśnień – mówi Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznika prasowa tamtejszej prokuratury

Za popełniony czyn, prokuratorowi grozi kara 2 lat więzienia. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 2 stycznia na ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie. Pojazd został zatrzymany do rutynowej kontroli podczas policyjnej akcji „trzeźwy poranek”. Dopiero potem okazało się, że za kierownicą siedzi pijany prokurator.

Podjęto kilka prób zbadania alkosensorem, czyli badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Te próby były jednak mało skuteczne. Aczkolwiek, jedna próba się udała i już ona wskazywała na to, że niestety, ale padło podejrzenie, że pan jest w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,14 promila alkoholu w organizmie – dodaje rzeczniczka płockiej prokuratury.

Równolegle z postępowaniem karnym do którego wyznaczona jest płocka jednostka, piotrkowska prokuratura prowadzi postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratora Piotra C.

3 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!