Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Prezydent spotkał się z mieszkańcami z ulicy Jeziornej i Dzieci Polskich

Na jutro zaplanowano spotkanie przedstawiciela sieci komórkowej z mieszkańcami dwóch piotrkowskich osiedli domków jednorodzinnych, w związku z budową 43-metrowych wież z nadajnikami GSM. Przypomnijmy, że przed tygodniem taka wieża powstała na ulicy Dzieci Polskich 8, kolejna ma być montowana na ulicy Jeziornej.

Tymczasem z mieszkańcami spotkał się prezydent Piotrkowa, który wysłuchał wielu ich wątpliwości. – Chcemy wiedzieć, kto tu w ogóle zawinił? Dlaczego nas nie poinformowano? Stanęliśmy przed faktem dokonanym, kiedy w ciągu dwóch dni postawiono na anteny przed domami. – mówi jedna z mieszkanek Dzieci Polskich. – Dodatkowo nikt nie wie, jakie to promieniowanie jest tak naprawdę. To przecież nie jest zbadane i boimy się wystąpienia po latach różnych nowotworów, czy innych sytuacji zdrowotnych – mówiła kolejna osoba. – Chcemy wiedzieć, co będzie dalej? Co będzie po tych 180 dniach, kiedy maszt jest niby tymczasowy? Czy on będzie zdemontowany? co się dalej będzie działo? Jakie stanowisko zajmie miasto? – pytała kobieta sąsiadująca z budowlą.

Jak zapewnia prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak, magistrat był przeciwny budowie masztu i to nie on powinien być adresatem uwag mieszkańców. – To co było możliwe na tym etapie do zrealizowania, w myśl prawa administracyjnego jako prezydent zrealizowałem. Dzisiaj można zadać podobne pytanie wojewodzie: dlaczego tego naszego sprzeciwu nie uwzględnił? Sytuacja byłaby wtedy inna – mówił prezydent.

Mieszkańcy dopytywali między innymi, co w przypadku, kiedy inwestor nie usunie masztu po 180 dniach, do czego zobowiązują go przepisy prawa budowlanego. Wyjaśniał to Janusz Korczak-Ziołkowski, kierownik Referatu Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta w Piotrkowie: – Jest to niezwykle żmudna procedura, ale postępowanie jest możliwe do przeprowadzenia. Zaczyna się to od upomnienia, później jest grzywna, być może kolejna, i w ten sposób przymusza się podmiot do zachowania zgodnego z prawem – wyjaśnił.

Spotkanie z mieszkańcami osiedla Jeziorna oraz ulicy Dzieci Polskich zaplanowano na środę 16 listopada, w Szkole Podstawowej Nr 11 Piotrkowie przy ul. Szmidta 3.  Początek o godzinie 17:00.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!