foto: J.Krak

Prezydent i radni już po ślubowaniu – FOTO, VIDEO

Views: 795

Niespodzianek nie było. Nowym-starym przewodniczącym Rady Miasta, wybranym w głosowaniu tajnym, został Marian Błaszczyński. Zdobył on 20 głosów. Przeciw było dwóch radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wcześniej wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie.

– Chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkańcom, którzy oddali na mnie głos i wprowadzili mnie do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Bardzo dziękuję wszystkim radnym, którzy dziś zagłosowali na moją kandydaturę. Mam nadzieję, że przez najbliższe 5 lat, na tym czy innym stanowisku, będę starał się służyć naszemu grodowi – mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego – powiedział w pierwszym przemówieniu Marian Błaszczyński.

Następnie ślubowanie złożył prezydent miasta Krzysztof Chojniak.

Po nim prezydent wygłosił krótkie przemówienie, w którym przedstawił najważniejsze założenia programowe na najbliższe 5 lat. – Niewątpliwie to, co realizujemy już od pewnego czasu, będzie konsekwencją w działaniu. Wiemy, jak wiele zrobiliśmy dla tego miasta, ale wiemy, jak wiele jeszcze zadań jest do zrobienia, związanych z budową dróg i placów, ale i budownictwem mieszkaniowym. Niewątpliwie dbałość o infrastrukturę jest dla nas jednym z priorytetów – mówił prezydent Chojniak.

Następnie ogłoszono przerwę do piątku. Wtedy to, podczas wznowionych obrad, poznamy nazwiska wiceprzewodniczących i składy komisji stałych RM.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Jak to jest, że w urzędach pracują ludzie powyżej 40. Roku życia…a młodych nie ma w ogóle. Jak to jest, że radnymi są osoby powyżej 40. W tym mieście nie ma miejsca dla młodych ludzi. Oczekuje się niewiadomo jak wysokiego wykształcenia wraz z jak najdłuższym stażem pracy/doświadczeniem… Jedno wyklucza drugie. Ludzie po studiach muszą na magazynach pracować bo nikt ich nie chce zatrudnić. To co się dzieje jest straszne.