Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Prezydent i radni już po ślubowaniu – FOTO, VIDEO

Niespodzianek nie było. Nowym-starym przewodniczącym Rady Miasta, wybranym w głosowaniu tajnym, został Marian Błaszczyński. Zdobył on 20 głosów. Przeciw było dwóch radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wcześniej wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie.

– Chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkańcom, którzy oddali na mnie głos i wprowadzili mnie do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Bardzo dziękuję wszystkim radnym, którzy dziś zagłosowali na moją kandydaturę. Mam nadzieję, że przez najbliższe 5 lat, na tym czy innym stanowisku, będę starał się służyć naszemu grodowi – mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego – powiedział w pierwszym przemówieniu Marian Błaszczyński.

Następnie ślubowanie złożył prezydent miasta Krzysztof Chojniak.

Po nim prezydent wygłosił krótkie przemówienie, w którym przedstawił najważniejsze założenia programowe na najbliższe 5 lat. – Niewątpliwie to, co realizujemy już od pewnego czasu, będzie konsekwencją w działaniu. Wiemy, jak wiele zrobiliśmy dla tego miasta, ale wiemy, jak wiele jeszcze zadań jest do zrobienia, związanych z budową dróg i placów, ale i budownictwem mieszkaniowym. Niewątpliwie dbałość o infrastrukturę jest dla nas jednym z priorytetów – mówił prezydent Chojniak.

Następnie ogłoszono przerwę do piątku. Wtedy to, podczas wznowionych obrad, poznamy nazwiska wiceprzewodniczących i składy komisji stałych RM.

Tagi

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Jak to jest, że w urzędach pracują ludzie powyżej 40. Roku życia…a młodych nie ma w ogóle. Jak to jest, że radnymi są osoby powyżej 40. W tym mieście nie ma miejsca dla młodych ludzi. Oczekuje się niewiadomo jak wysokiego wykształcenia wraz z jak najdłuższym stażem pracy/doświadczeniem… Jedno wyklucza drugie. Ludzie po studiach muszą na magazynach pracować bo nikt ich nie chce zatrudnić. To co się dzieje jest straszne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close