MoszczenicaWydarzenia

Pożar w składzie opału. Na hałdzie nawet 10 tysięcy ton węgla!

Dwukrotnie strażacy interweniowali wczoraj (30.07) w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożaru hałdy węgla w miejscowości Kiełczówka w gminie Moszczenica. Na placu zgromadzonych mogło być ponad 10 tysięcy ton węgla, dlatego zagrożenie było spore.

Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali we wtorek o 12:11. – Na miejsce udały się dwa zastępy. Jeden z PSP Piotrków oraz drugi z OSP Moszczenica. Pracownicy składu węgla byli na miejscu dlatego za pomocą ciężkiego sprzętu rozsypywali palący się węgiel i przelewali go wodą – poinformował mł. bryg. Piotr Kaźmierczak z PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło na stanowisko kierowania około 22:30. Wtedy na miejsce zadysponowano 7 zastępów strażaków. Po dwa z OSP Moszczenica, OSP w Rękoraju, PSP w Piotrkowie oraz jeden z OSP w Babach. – W nocy przedstawiciel właściciela składu węgla wezwał dwóch pracowników którzy przesypywali koparko-ładowarkami zgromadzony węgiel, a strażacy dogaszali go.

Na miejsce wezwano także jednostkę ratownictwa chemicznego z Łodzi która sprawdziła czy w powietrzu występuje tlenek węgla i siarkowodór. Strażacy stwierdzili obecność tylko tego pierwszego związku chemicznego, ale jedynie w najbliższej okolicy palącej się hałdy. Działania strażaków zakończyły się około 3:20 nad ranem – dodał mł. bryg. Piotr Kaźmierczak.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!