Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Powstaje stacja do ładowania samochodów elektrycznych! (AKTUALIZACJA)

To pierwsza w Piotrkowie, a nawet w całym regionie, stacja do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Powstaje przy centrum handlowym Echo w Piotrkowie.

Nowa stacja instalowana właśnie w naszym mieście, to szybka ładowarka, która umożliwia jednoczesne podłączenie trzech pojazdów. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, naładowanie baterii do optymalnych 80 procent, zajmuje średnio do 40 minut.

– Nasza stacja w Piotrkowie zostanie zainstalowana do 12 stycznia. Nie oznacza to jej uruchomienia dla użytkowników – stacja musi przejść testy i otrzymać pełną dokumentację powykonawczą, abyśmy mogli ją udostępnić klientom. Czasem ten proces trochę trwa, proszę więc podaną datę potraktować orientacyjnie – powiedziała w rozmowie z nami Edyta Szczęśniak z firmy Greenway Polska. – Każda z naszych stacji wyposażona jest we wszystkie ogólnodostępne standardy ładowania samochodów elektrycznych, co oznacza, że mogą się na niej ładować praktycznie wszystkie samochody tego typu produkowane fabrycznie, niektóre z wykorzystaniem przejściówek (np. Tesle). W Piotrkowie zainstalowana będzie ładowarka marki Efacec. Stacja umożliwia ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami: CHAdeMO, CCS oraz AC Type-2. Dwa pierwsze umożliwiają ładowanie prądem stałym (DC), czyli szybkie do 50 kW, ostatni – ładowanie prądem zmiennym (AC) do 43 kW. Zainstalowane urządzenie umożliwia równoczesne ładowanie pojazdów prądem stałym (DC) i zmiennym (AC). Ładowanie baterii 20-40 kW zajmuje maksymalnie do 40 minut, przy czym należy pamiętać, że czas ładowania zależy w głównej mierze od systemu zarządzania baterią, który znajduje się w każdym samochodzie elektrycznym. To on decyduje jak szybko i z jaką mocą będzie ładował się samochód – mówi szefowa PR Greenway, i dodaje: – Z ładowarek może korzystać każdy zarejestrowany użytkownik sieci Greenway. Rejestracja odbywa się poprzez formularz na naszej stronie www.greenwaypolska.pl Po zarejestrowaniu pocztą przesyłamy kartę RFID, która jest niezbędna do inicjacji i kończenia ładowania na naszych stacjach. Dla zarejestrowanych użytkowników, w przypadku braku karty, istnieje też możliwość zdalnego uruchomienia stacji. Do marca tego roku ładowanie jest bezpłatne. Koszty będą oparte o czas ładowania, ale na ten moment nie mamy jeszcze ostatecznego cennika – powiedziała Edyta Szczęśniak.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maksior
Maksior
5 stycznia, 2018 09:38

AC/DC i pojechane…

Iras
Iras
3 lutego, 2018 13:41

No i git – kolejny punkt szybkiego ładowania na trasie 😉 mam auta elektryczne w leasingu w firmie wiec im wiecej Green Way’a na trasach tym bezpieczniej dla moich ph. no oby tak dalej!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!