Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pętla gotowa na „elektryki”

Zgodnie z zapowiedziami zakończył się remont pętli autobusowej przy ul. Słowackiego polegający na zdarciu starej i ułożeniu nowej nawierzchni zajezdni.  Tym samym pętla autobusowa przy ulicy Słowackiego jest już gotowa na przyjęcie autobusów elektrycznych.

Dodatkowo ułożono krawężniki, a dotychczasowe płyty chodnikowe zastąpiła kostka betonowa. Na pętli zostanie ustawiona również nowa wiata przystankowa. Były to w zasadzie ostatnie prace konieczne do wykonania, aby – z jednej strony – było to miejsce komfortowe dla podróżnych oraz – z drugiej strony – przystosowane do obsługi autobusów elektrycznych. Wcześniej na pętli ustawiono stację transformatorową oraz stację do szybkiego ładowania autobusów. 

Podobne prace wykonano także na pętli autobusowej przy ul. Dmowskiego, choć tutaj stanęły dwie „szybkie” ładowarki dedykowane dla autobusów elektrycznych.

Stacje do „wolnego”, czyli nocnego ładowania „emzetek” znajdują się na terenie bazy MZK przy ul. Krakowskie Przedmieście. Tutaj wybudowano sześć dwustanowiskowych ładowarek.
Umowa na wyprodukowanie dla naszego miasta autobusów elektrycznych jest w trakcie realizacji. Zanim „elektryki” wyjadą na piotrkowskie ulice, konieczne jest wybudowanie infrastruktury do obsługi tego typu floty autobusowej.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!