foto: video Sejm

Poseł Grzegorz Lorek złożył ślubowanie – VIDEO

Views: 367
Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Wybory samorządowe przyniosły kilka zmian w sejmowych ławach. Siedmiu dotychczasowym posłom wyborcy powierzyli ważne funkcje w samorządach. Z Wiejską pożegnał się między innymi Grzegorz Wojciechowski, który Sejm zamienił na Sejmik Województwa Łódzkiego, dlatego jego miejsce mógł zająć piotrkowianin Grzegorz Lorek.

Polityk PiS w minionej kadencji zasiadał w Radzie Miasta. W tym roku startował w wyborach na prezydenta miasta i do Rady Miasta. Fotela prezydenta nie udało się zdobyć, za to wygrany mandat radnego zamienił na ławy poselskie. Aktualnie okręg wyborczy nr 10 – obejmujący między innymi Piotrków Trybunalski i powiat piotrkowski – w Sejmie reprezentują: Małgorzata Janowska, Dariusz Kubiak, Robert Telus, Grzegorz Lorek, Krzysztof Maciejewski, Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Elżbieta Radziszewska i Dorota Rutkowska.

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”

– tej treści przyrzeczenie podczas 72. posiedzenia złożył dziś przed Sejmem nowy poseł.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *