Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Poseł Grzegorz Lorek złożył ślubowanie – VIDEO

Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Wybory samorządowe przyniosły kilka zmian w sejmowych ławach. Siedmiu dotychczasowym posłom wyborcy powierzyli ważne funkcje w samorządach. Z Wiejską pożegnał się między innymi Grzegorz Wojciechowski, który Sejm zamienił na Sejmik Województwa Łódzkiego, dlatego jego miejsce mógł zająć piotrkowianin Grzegorz Lorek.

Polityk PiS w minionej kadencji zasiadał w Radzie Miasta. W tym roku startował w wyborach na prezydenta miasta i do Rady Miasta. Fotela prezydenta nie udało się zdobyć, za to wygrany mandat radnego zamienił na ławy poselskie. Aktualnie okręg wyborczy nr 10 – obejmujący między innymi Piotrków Trybunalski i powiat piotrkowski – w Sejmie reprezentują: Małgorzata Janowska, Dariusz Kubiak, Robert Telus, Grzegorz Lorek, Krzysztof Maciejewski, Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Elżbieta Radziszewska i Dorota Rutkowska.

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”

– tej treści przyrzeczenie podczas 72. posiedzenia złożył dziś przed Sejmem nowy poseł.

Tagi

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close