Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

3,5 miliona na remont Przedborskiej

Rząd ma przeznaczyć 3,5 miliona złotych na remont ulicy Przedborskiej w Piotrkowie. Pieniądze pochodzić będą z rezerwy budżetowej kancelarii premiera. Dobre wieści dla mieszkańców miasta przekazał podczas wtorkowej konferencji prasowej poseł Grzegorz Lorek. 

Przyznane są dodatkowe pieniądze w kwocie aż 3,5 miliona złotych na wykonanie remontu tej drogi. Przebudowa jest planowana kompleksowo, czyli tak naprawdę tak, jak powinno się to robić, ponieważ mówimy o wymianie wszystkich mediów, które znajdują się w drodze. Budowę nowej nawierzchni, która będzie o podwyższonej kategorii, to znaczy przystosowana do pojazdów cięższych niż do tej pory. Dzięki temu droga nie będzie tak szybko niszczona. Remont, to także budowa chodników i ścieżki rowerowej – wymienia parlamentarzysta.  

 O przebudowę ulicy Przedborskiej w imieniu mieszkańców od dawna wnioskowała Rada Osiedla Krakowskie Przedmieście – Sulejowska.  

Rada Osiedla od minimum 8 lat stara się o remont tej ulicy. To niewielki odcinek, ale bardzo zniszczony i w dodatku o sporym natężeniu ruchu. Taka sytuacja to już niestety nie jest tylko przypadłość wakacyjnych weekendów. Odczuwamy go, gdy na DK12 dojdzie do jakiegoś wypadku. Jest on odczuwalny zwłaszcza, od kiedy otwarto drogę przez las w kierunku Kłudzic. Ogromne natężenie ruchu powoduje degradację ulicy Przedborskiej, dlatego uważamy, że to dobra wiadomość dla mieszkańców tej części Piotrkowa – zauważa Aleksandra Rozpędek, przewodnicząca Rady Osiedla.  

 Dokumentacja przebudowy jest już gotowa. Wybrany jest także wykonawca prac, tak więc roboty mogą się rozpocząć jeszcze we wrześniu.  

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!