GminyGrabicaŁęki SzlacheckieWażne wiadomościWydarzenia

Po 800 tysięcy złotych dla strażaków z Krzepczowa i Trzepnicy – ZDJĘCIA

Po 800 tysięcy złotych otrzymały dwie jednostki OSP z powiatu piotrkowskiego – jednostka z Krzepczowa w gminie Grabica oraz z Trzepnicy w gminie Łęki Szlacheckie. Dofinansowanie pozwoli zakupić nowe wozy strażackie.

Dobre wieści dla druhów przekazał poseł Grzegorz Lorek. – To są promesy w wysokości 80% na zakup nowego samochodu. To kwota rzędu 800 tysięcy złotych. Wsparcie pochodzi z rezerwy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Około 200 tysięcy musi zapewnić gmina. Te dwie jednostki są bardzo ważne dla zabezpieczenia przeciwpożarowego powiatu. Jednostka w Trzepnicy jest w KSRG. Poza tym, będzie to główna jednostka zabezpieczająca gminę Łęki Szlacheckie. Natomiast Krzepczów, jest bardzo interesującą jednostką nie tylko ze względów historycznych, ale i ze względu na jej działalności. Strażacy ochotnicy sami zbudowali w czynie społecznym swoją remizę. Co ważne, nie wydarzyło się w czasach PRL, tylko w 2022 roku – mówił poseł. 

Wsparcie dla strażaków zadeklarowała gmina Grabica. – W imieniu wójta Krzysztofa Kulińskiego mogę przekazać, że kwota została zabezpieczona i oczywiście będziemy realizować zakup tego pojazdu strażackiego. Na ten cel przeznaczyliśmy 300 tysięcy złotych. OSP Krzepczów to jednostka wybitna. Należy docenić ogromne zaangażowanie strażaków ochotników w to, żeby samodzielne włożyć jak największy wkład pracy i siły w swoją działalność – powiedziała Edyta Skałbana, sekretarz gminy Grabica.

Nie inaczej postąpiła gmina Łęki Szlacheckie. – Jestem bardzo dumny, że mamy taką dobrą współpracę. My zawsze zabezpieczamy wkład własny, jeśli tylko taka propozycja padnie. Tak naprawdę i ja i radni zdeklarowali, że taki wkład własny zabezpieczamy. Dlatego na ostatniej sesji rady, już te środki były zabezpieczone i nie ukrywam, że nasza gmina jest tak biedna, że my tylko bazujemy na wkładzie własnym, a środki pozyskane to jest dla nas zbawienie – mówił wójt Piotr Łączny. – Wszystkie inwestycje, które są realizowane, to są środki zewnętrzne. My tylko zabezpieczamy wkład własny. Jeślibyśmy z tego nie skorzystali, to tak naprawdę źle by to świadczyło wójcie i o radzie. Nie ukrywam, że mieszkańcy też byliby zawiedzeni, bo ten samochód trafia dla jednostki, która jest w KSRG a do tego jest najliczniejszą jednostką w gminie – dodał wójt.  

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!