Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Poseł Grzegorz Lorek: „Nawet o małych sprawach trzeba mówić”

– Mijają prawie 4 miesiące odkąd zostałem posłem. Żaden dziennikarz o nic mnie nie męczy, dlatego postanowiłem zaprosić Państwa na konferencję. Uważam, że nawet o małych sprawach trzeba mówić – tak przywitał się z dziennikarzami poseł Grzegorz Lorek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Parlamentarzysta zaczął od programu rządowego. – Jednym z punktów programu Prawa i Sprawiedliwości jest przywrócenie komunikacji samochodowej do małych miejscowości, które w latach ubiegłych ze względów ekonomicznych zostały zlikwidowane. Zwróciłem się do starosty powiatu z prośbą o jak najszybsze podjęcie działań w sprawie utworzenia nowej siatki połączeń, na którą starostwo otrzyma dofinansowanie – powiedział poseł Lorek.

– Następną bardzo ważną sprawą jest budowa autostrady A1. Podczas remontu, ruch odbywać się będzie tak jak w okolicach Częstochowy, czyli naprzemiennie. Raz jednym pasem, raz dwoma w tym samym kierunku jazdy. W najbardziej newralgicznym czasie objazd ma być poprowadzony drogą S8, ale i przez ulicę Rakowską, Wolborską, Rondo Sulejowskie do ulicy Sląskiej – wyliczał parlamentarzysta PiS. – Będę się starał wraz z władzami samorządowymi, by „wymóc” na GDDKiA, by ten objazd był jak najmniej użytkowany, bo utrudni życie mieszkańcom miasta i powiatu. Niebagatelną sprawą będzie także pogorszenie stanu dróg – powiedział Grzegorz Lorek.

Polityk partii rządzącej wspomniał także o odkrywce Złoczew. – Prawie 1/5 mieszkańców Piotrkowa pracuje w kopalni lub elektrowni Bełchatów. Ten rok jest bardzo ważny dla przyszłości tego miejsca. Jeśli w tym roku nie będą podjęte decyzje w sprawie wydobycia węgla w Złoczewie, będzie problem z utrzymaniem elektrowni – powiedział poseł Lorek.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!