koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ponad 100 tysięcy maseczek dla szkół

Dokładnie 103,5 tys. maseczek z Agencji Rezerw Materiałowych trafi do piotrkowskich szkół. Podczas przekazania sprzętu Referat Zarządzania Kryzysowego, Komenda Miejska Policji oraz przedstawiciele sanepidu przeprowadzą kontrole w zakresie przestrzegania w placówkach obostrzeń covidowych.

W ramach programu Bezpieczne Miasto w piotrkowskich szkołach przeprowadzane będą kontrole w zakresie przestrzegania obostrzeń covidowych. Dodatkowo do szkół trafi 103,5 tys. maseczek z Agencji Rezerw Materiałowych.

– Dyrektorzy musieli podjęć szereg trudnych decyzji dotyczących organizacji nie tylko zajęć, ale także m.in. wejść i wyjść ze szkoły, funkcjonowania stołówek oraz przemieszczania się uczniów poszczególnych klas po budynkach. Każda placówka wdrożyła wytyczne sanitarne dostosowując je do swoich możliwości lokalowych i organizacyjnych – informuje zastępca prezydenta Andrzej Kacperek dodając, że miasto przygotowało się do nowego roku szkolnego w sposób optymalny a procedury funkcjonowania placówek muszą być cały czas monitorowane.

W ramach działań profilaktycznych Referat Zarządzania Kryzysowego, Komenda Miejska Policji oraz przedstawiciele sanepidu sprawdzą stan wprowadzonych obostrzeń. Wczoraj w urzędzie miasta (24.09) odbyło się robocze spotkanie dotyczące przekazania sprzętu oraz przeprowadzenia oględzin.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!